Z odchovancov stránok typu Zomri sa môžu stať skutoční extrémisti

· Čas čítania: 3 min.
Ilustračný obrázok: Archív Zem&Vek

Konzumenti” facebookovej stránky Zomri sa regrutujú primárne medzi pätnásťročnými a staršími tínedžermi, no na tejto mentálnej úrovni sa bavia aj podstatne starší ľudia. Ide o extrémistickú a nenávistnú stránku, ktorá šíri najprimitívnejšiu ultraliberálnu propagandu, pričom politikov ako Čaputová nijako nedeklasuje.

Najhoršie na tom všetkom je, že anonymných administrátorov tejto nenávistnej stránky, vystupujúcich s vrecami na hlavách, pozývajú do svojich relácií rôzne mainstreamové médiá, čím ich zámerne popularizujú. Bežne chodia besedovať aj do škôl. Napríklad na bratislavské Gymnázium C. S. Lewisa, ktoré na svojich stránkach píše: „Každého žiaka vzdelávame a vychovávame k tvorivému a kritickému mysleniu, k zodpovednosti voči sebe, druhým a svetu a k schopnosti tvoriť komunity v duchu kresťanských biblických hodnôt.“ Na pripomenutie: stránka Zomri počas minulých rokov uvádzala nechutné „meme“ vtipy vulgarizujúce Kristovu smrť až do pornografických kontextov.

Práve študent tohto gymnázia Emil Hodál rozvíril okolo seba mohutnú verejnú diskusiu. V sociálnej skupine Volíme pronárodných kandidátov za prezidenta zverejnil tento komentár: „Tak Čaputová vyhrala a prvé, čo spraví, je, že zatočí s opicami a antisemitmi, ako ste vy. Členov tejto skupiny máme označených a budete prví, ktorých budeme strieľať. Nech žije EÚ! Nech žije Zuzana! Nech skape slovenská štátnosť a samostatnosť!“

A skupine Slovenský národ, spamätaj sa! odvážny bojovník odkázal: „Ja neverím tomu, akí hlúpi a nevzdelaní sú ľudia v tejto skupine. Nič neviete, ste neúspešní, a tak za svoje smutné životy viníte Ameriku, EÚ, mimovládky, aktérov, ktorí sa vaše životy snažia zlepšovať. Žijete v dierach, obliekate sa ako opice a jete veci, ktoré my bohatí dávame prasatám. Tak sa všetci radšej zabite, aby vaše hlúpe deti nemuseli robiť hanbu slušným a vzdelaným ľuďom. Za to, že žijete životy, ktoré sú horšie ako smrť, si môžete len vy sami. Vďaka Sorosovi a Denníku N má moja rodina super život, tak sa v mimovládkach zamestnajte aj vy!“

Členovia dotknutých skupín podali na Hodála trestné oznámenia a oznámili ho aj vedeniu školy. Riaditeľ Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa Dušan Jaura odsúdil počínanie študenta formálne až po mediálnej víchrici, no práve Jaura pozval na pôdu gymnázia Zomri spolu so Smatanom, Jaslovským a Simonou Bubánovou, bývalou spriaznenou osobou Václava Havla a majiteľkou reklamnej agentúry. Jaura ako riaditeľ nesie priamu zodpovednosť za to, že v jeho škole besedujú so študentmi len predstavitelia jedného ideologického tábora. Mladým sa modeluje selektívny mentálny svet, v ktorom konzervatívne a národne cítiacich ľudí vnímajú ako menejcenné bytosti a nepriateľov. Potom je jasné, kde sa v Emilovi Hodálovi zobrali takéto myšlienky. Toto sa deje po celom Slovensku, nielen na spomínanom gymnáziu, kde pôsobí aj Róbert Bezák. Na administrátorov stránky je v súčasnosti podaných niekoľko trestných oznámení s podozrením na podnecovanie k nenávisti. V polovici apríla 2019 sa svojím vystúpením medzi študentmi základných a stredných škôl pochválil Martin Poliačik z Progresívneho Slovenska a Ľubomír Galko s Jozefom Rajtárom zo SaS. Poliačik na sociálnej sieti vysvetlil, že chodiť medzi mladých ľudí patrí k jeho najobľúbenejším činnostiam.

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://bit.ly/kupit-online-zemavek-maj-2019

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár