Za honom na Nočných vlkov stojí americká Slobodná Európa

Tagged With: , , , , Add Comment

Je už každému jasné, kto stojí za hystériou ohľadom areálu Nočných vlkov v Dolnej Krupej? Nie, nie je to len nejaký komunistický poloblázon z Oľano hrajúci sa na najväčšieho slovenského demokrata, ani jeho pomätený rusofóbny asistent, či ďalší blázni z opozičných strán, ktorí nevedia ani poriadne ako dron funguje, nieto ho ešte ovládať a natáčať ním profesionálne letecké zábery, ale ľudia z amerického Rádia Slobodná Európa založeného a financovaného americkým Kongresom!
Veľmi by ma ale zaujímalo, kde títo ľudia vzali povolenie na natáčanie leteckých záberov, ktoré u nás dáva len Ministerstvo obrany a kto im ich uverejnenie z MO SR schválil (MO SR na to má 30 dní)? Všetky zábery nasnímané z kamery z dronu musia byť totiž odoslané na Ministerstvo obrany SR, ktoré v súčasnosti spadá pod SNS! Okrem toho, mali títo ľudia povolenie od majiteľov súkromných pozemkov, nad ktorými lietali a natáčali ich, ktoré je potrebné pred kamerovaním z dronu získať? Nehovoriac o základnom povolení na vykonávanie leteckých prác, ktoré dáva Dopravný úrad. Ako to teda je? Kto týmto cudzincom dal pokyn a povolenie natáčať súkromný pozemok na Slovensku? A ešte aj s cieľom politickej diskreditácie a vyvolania rusofóbnej hystérie? Odpovie mi na toto niekto z kompetentných?
Martin Bago

Jozef Hambálek, šéf Nočných vlkov na Slovensku odchytil neznámych ľudí zo zahraničia, ktorí snímali areál jeho klubu. Ide o aktivitu Rádia Slobodná Európa financovaného americkým Kongresom.

Na stránke Jozefa Hambálka, ktorý stojí za vytvorením areálu v Dolnej Krupej prezentovaného ako centrála motorkárskeho klubu sa objavila zaujímavá informácia.

Podľa nej sa nad súkromným objektom areálu spoločnosti Hangar 58, s.r.o. objavil lietajúci dron. Hambálek odchytil ľudí, ktorí tento dron riadili. Komunikovali v ruštine a cez telefón sa dohovárali v angličtine. Podľa Hambálka tvrdili, že nie sú novinári. Po dotyčných prišiel automobil so zahraničnou ŠPZ.

Slovenský podnikateľ neumožnil dotyčným odísť do príchodu polície, ktorá ich zadržala a vypočula. Záznamové a lietajúce zariadenia polícia rovnako zadržala ako dôkazový materiál.

O akcii Slobodná Európa natočila video dokument a písali o tom aj slovenské médiá.

Vzhľadom na zverejnené zaujímavé pozadie a náhle sa zjavenie rôznych káuz, ktoré sa snažia aktivisti a politici spájať dokopy, existujú oprávnené pochybnosti o ich spontánnosti.

Je zrejmé, že obvinenie konkrétne slovenského klubu Nočných vlkov stojí na vode. Nerobia nič nelegálne. Ale pri mediálnom prepojení s ďalšími obvineniami (snaha o zákaz Kotlebovcov, spochybňovanie médií mimo hlavného prúdu, či kauza Slovenskí Branci) to vytvára kopu „indícií“.

Samozrejme, že jednotlivo by nestála ani jedna z káuz za reč. Bolo nutné to pripraviť za pomoci „osobností,“ angažovaných politikov a médií.

Na stránke sociálnych sietí sa k incidentu objavil komentár, ktorý – jeho pravdivosť však nevieme overiť pochádza z príležitosti otvorenie sídla Slobodnej Európy v Prahe z českého portálu iDnes.

Sú z pražskej centrály RFE/RL, ktorú financuje americký kongres s ročným rozpočtom vyše 100miliónov USD. Slúžia už dlhé desaťročia propagande proti Rusku. Päťposchodové sídlo pražskej centrály RFE/RL, Inc. je najprísnejšie stráženým objektom v Českej republike. Spĺňať musí rovnaké bezpečnostné kritériá ako veľvyslanectvo USA.

Návštevníci musia prejsť cez dvoje masívne oceľové vráta, pred ktorými sú veľké betónové zátarasy. Medzi nimi sú autá návštevníkov nasvecované zospodu, aby bezpečnostná služba mohla lepšie kontrolovať ich pasažierov. Keby sa nejakému autu podarilo obe brány preraziť, objaví sa ťažká kovová zábrana. Vstupné dvere neotvoria ani samotní zamestnanci, pre otvorenie dverí medzi jednotlivými poschodiami musia zadávať bezpečnostné kódy.

Objekt možno vzduchotesne uzavrieť, vrátane klimatizácie

Fotiť tváre redaktorov RFE / RL je povolené len s privolením sprievodcu.

RFE/RL, Inc. bola založená a financovaná CIA, od roku 1972 ju financuje priamo americký kongres cez organizáciu BBG (Správna rada pre vysielanie). Rozpočet tejto organizácie je na rok 2018 661,1 milióna USD. Hlavný stan organizácie je od roku 1995 v Prahe.

Je na každom občanovi pri zmysloch, aby sa sám opýtal, kto s obvineniami vyšiel, kto ich rozdúchava – a kto ich platí. Z uvedenej kauzality je potom možno pochybovať o verejne prezentovaných motívoch.

Bezpečnosť krajiny je zrejme to posledné, čo týchto ľudí skutočne zaujíma. Skôr je to snaha jednak pomáhať udržiavať plamene protiruskej hystérie, zakročiť proti každému s iným názorom a nie v neposlednom rade odvrátiť pozornosť hlavne od zvyšovania agresívnej rétoriky vojenských predstaviteľov a spochybňovania vojenských investícií s veľkými finančnými otáznikmi.

Je potom mimoriadne komické, keď americká strana obviňuje Rusov zo zákernej činnosti, pretože ruská vláda platí televízny kanál RT, či agentúru Sputnik. Samozrejme, že ide o propagandu – presne takú istú ako platí americká strana Slobodnú Európu. To, že si robia svoju prácu je v poriadku. Majú v náplni práci ukazovať pochybenia druhej strany a zároveň svoju prezentovať v dobrom svetle. Takto politický marketing funguje,

Problémom sa to stáva, keď sa kauzy začnú hromadiť ako v tomto prípade a vzniká podozrenie, že PR prostriedky sú nástrojom mocenského boja, resp. ovplyvňovania politiky. V tomto prípade nie sú pochybnosti na strane Ruska, ktoré sa tu vôbec neangažuje, ale na strane Slobodnej Európy a teda americkej zahraničnej politiky. Zmena režimov je prax, ktorú Spojené štáty obľubujú a netýka sa len nepriateľských štátov. Naopak, u „spojencov“ je pôsobenie v mene presadenia amerických záujmov oveľa jednoduchšie.

Nakoniec, keď si ich americká strana platí, raz za čas si musia svoju prácu urobiť…

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis