Zabezpečíme paralelné sčítavanie hlasov

· Čas čítania: 2 min.
Foto: archív

Zabezpečme, aby prezidentské voľby neboli sfalšované

Keďže „férovosť volieb je ohrozená, manipulatívnymi prieskumami sú občania odrádzaní od voľby jediného relevantného kresťanského a národného kandidáta na prezidenta,“ ako vyhlásil Štefan Harabin, chceme informovať verejnosť, že petičný výbor „Harabin na hrad“ urobil a urobí všetko preto, aby voľby a najmä sčítavanie hlasov nemohlo byť sfalšované. Práve preto, že Štatistický úrad SR odmietol moju žiadosť o zverejnenie informácií o používaných technológiách a spolupracujúcich firmách pri sčítavaní hlasov, ktorá chcela predísť podozreniu z prepojenia niektorých kandidátov s IT-firmami, ako napríklad ESET, rozhodli sme sa vykonať paralelné sčítanie pri prvom kole volieb slovenského prezidenta dôveryhodným a nenapadnuteľným spôsobom.

S rovnakým cieľom sme obsadili všetky okresné volebné komisie a veľkú časť okrskových komisií, pričom v určitých okresoch ide o stopercentné zastúpenie v okrskových komisiách (Nitra, Ružomberok, Trebišov, Michalovce, Dolný Kubín a ďalšie). Naši zástupcovia budú dbať na to, aby neboli hlasovacie lístky znehodnotené zakrúžkovaním druhého mena, aby neboli hlasovacie lístky zničené, aby sa do prenosných urien dostalo len toľko hlasovacích lístkov, koľko voličov bolo navštívených na základe ich žiadostí, budú dozerať, aby sa do urny nedostalo viac lístkov, ako bolo voličov, budú dozerať na zápis údajov zapisovateľom.

Vyzývame aj ostatných členov okrskových volebných komisií, aby konali rovnako, veď v konečnom dôsledku by nám všetkým malo ísť o to, aby vo voľbách zvíťazila vôľa našich občanov. Postavme sa zlu, spolu to dokážeme!

2. marca 2019.

Marián Tkáč, poverený stykom s úradmi, za petičný výbor Harabin na hrad.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár