Zacharovová odpovedala na lži britského ministra zahraničia citáciou svätého Antona Veľkého

Foto: CNN

V Londýne sa úplne zamotali a uviazli vo vlastných klamstvách a v neustálych lživých obvineniach Ruska. Po fraške so Skripaľovcami, keď dodnes Spojené kráľovstvo nepredložilo ani jediný dôkaz, že ruského špióna otrávili jeho bývalí kolegovia, po podporovaní klamstiev českých kolegov v kauze výbuchu muničných skladov, britský minister zahraničia Dominic Raab vystúpil s vyhlásením, že Rusko šíri falošné správy, a vyzval „demokratické západné spoločenstvo“, aby zvýšilo úsilie v boji proti ruskej propagande. Podčiarkol, že G7 bude rokovať o boji proti ruským propagandistom.

Daná „iniciatíva“ nie je náhodná. V tomto roku G7 predsedá Spojené kráľovstvo a Londýn sa mieni vrhnúť do veľkého útoku proti „ruskej propagande a dezinformáciám“ a vytvára nový mechanizmus a „širokú koalíciu“ z členských štátov EÚ, USA a niektorých ďalších krajín, aby mohol bojovať proti správam, ktoré šíria ruské média, politici a nezávislé média v Európe, ktoré britskí „pravdovravní“ považujú takmer za agentov Kremľa.

Podľa správ v britských médiách, ktoré väčšinou preberajú informácie agentúry Reuters, Dominic Raab obvinil Rusko a Čínu zo šírenia dezinformácií a lží. Jedna chybička krásy: ako vždy anglosaský „prokurátor“ neuviedol žiadne konkrétne dôkazy a fakty, ale iba rozvážal akési hmlisté sentencie o lživosti ruských a čínskych médií a o hrozbe, ktorej Európa čelí v boji proti Moskve a Pekingu. Vyzval, aby G7 podnikla účinné opatrenia v boji proti stále silnejúcej propagande Ruska a Číny.

Dominic Raab vyzval, aby spojenci v tomto boji napredovali ďalej, ba dokonca by mohli porušiť niektoré pravidlá, ktorých sa v súčasnosti pridržiavajú, aby mohla G7 do svojho boja prilákať čo najviac krajín, ktoré by tiež mohli bojovať proti Rusku a Číne. Ako podčiarkol britský diplomat, „spolupracovať v tejto otázke treba s rovnako zmýšľajúcimi partnermi, ktorí rozdeľujú ideály demokracie a otvoreného trhu.“

Odpoveď z Moskvy nenechala na seba dlho čakať. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia pripomenula, že transatlantickí propagandisti a média stále šíria falošné správy, prekrúcajú fakty a obviňujú iné krajiny z hriechov, ktoré, čo je smutný fakt, páchajú sami. Podčiarkla, že svetová verejnosť skôr či neskôr, ale predsa pochopí, kto má pravdu a anglosaskí klamári zostanú osamotení. Preto na lživé vyhlásenia britského ministra zahraničia odpovedala citáciou svätého Antona Veľkého.

„Nastanú posledné časy, keď deväť chorých príde k jednému zdravému a povedia: „Ty si chorý, pretože ty si iný, nie si taký, ako my sme…“ Ruská diplomatka vo svojom komentári pre ruskú televíznu stanicu „Hovorí Moskva“ poukázala na to, že svetová verejnosť by sa mala zamyslieť nad tým, prečo také štáty, ako sú USA a Spojené kráľovstvo, obhajujú a ospravedlňujú ozbrojené útoky na iné štáty, organizáciu krvavých štátnych prevratov, zmenu režimov, pričom z vlastných hriechov obviňujú práve Rusko.

V tejto súvislosti ruské média pripomenuli ďalší nedávny paradox, keď znova zlodej kričal „Chyťte zlodeja“! Moskva odpovedala na sankcie, ktoré na Rusko uvalila Európska únia. Ale táto skutočnosť neuveriteľne prekvapila hlavu európskej diplomacie Josepa Borrella, ktorý sa urazil a nevedel pochopiť, ako si Rusko dovolilo odpovedať na sankcie EÚ. Vyhlásil, že Brusel uvalí aj ďalšie sankcie na Rusko a… zasa sa bude čudovať, že Moskva odpovie rovnakými reštrikčnými opatreniami. A takto to pôjde do nemoty?

Zobudia sa niekedy v Bruseli a prestanú snívať divoký anglosaský sen o likvidácii Ruska? Nemajú vlastný rozum? V EÚ nechápu, že si Rusko nenechá brnkať po nose a vždy rovnakou mincou odpovie na útoky? Možno, ak v EÚ nechcú, aby Moskva uvaľovala sankcie na členské štáty, by mali ako prví prestať uvaľovať sankcie na Rusko, aby sa potom nečudovali, keď bude nasledovať tvrdá odpoveď.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Захарова ответила на слова главы британского МИДа о фейках из России цитатой святого Антония, Govorit Moskva, 2.5.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár