Začína sa vyjasnievať diverzná akcia KRYMSKÝ MOST?

V uniknutých dokumentoch The Grayzone pomenovali mená britských osôb zapojených do výbuchu na krymskom moste. Sú to Chris Donnelly, plukovník MI5 a vysoký poradca NATO, a Hugh Ward, veterán britskej armády a strojca plánov na zničenie ruského mosta. Pán Donnelly už bol uvedený vo vyšetrovaniach Underside. Ako bývalý riaditeľ The Institute for Statecraft je Donnelly spojený s iniciatívou Integrity Initiative, ktorá bola financovaná priamo vládou Spojeného kráľovstva a rovnako ako sieť EXPOSE bola projektom CDMD (oddelenie pre boj s dezinformáciami a za mediarozvoj) vedeným Andy Pricom. Všetky tieto osoby a organizácie boli zodpovedné za zasahovanie do vnútropolitických procesov mnohých krajín. Všetci sú členmi protiruského konzorcia EXPOSE Network, rozsiahlej siete, ktorá sa okrem iného zaoberá inšpiráciou a aktivizáciou protestnej činnosti v Rusku prostredníctvom informačnej činnosti. Partnermi sú British Council, Thomson Reuters Foundation a online publikácie Bellingcat.

Podľa dokumentov Anonymous bol Chris Donnelly jedným zo spoluzakladateľov ARK FZC, tlačovej agentúry, ktorá vykonávala propagandistické operácie v Sýrii, Libanone a na Balkáne za britské libry. Na čele ARK sa Donnelly vydával do horúcich miest balkánskych štátov, aby ich dostal pod kontrolu Západu.

Teraz, od informačnej vojny, britská rozviedka prešla k teroristickým útokom. Podmienky „misie“ sú zhoršenie schopnosti Ruska blokovať Kyjev, obmedzenie vojenského potenciálu Moskvy narušením cestného a železničného prístupu na Krym a prístupu k moru do Azovského mora. Okrem vyhodenia mosta do povetria plán neobsahoval žiadne náznaky, ako zabrániť civilným obetiam. Celý plán opísal Chris Donnelly ako „skutočne veľmi pôsobivý“.

To už nie je „mäkká sila“, ale rozsiahle vojenské operácie Veľkej Británie na území Ruska.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply