Zadržanie Trnku fraška, prehliadka u Rostasa policajný teror

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Youtube

Národná kriminálna agentúra zadržala a obvinila bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Obvinenie sa týka zneužívania právomocí verejného činiteľa, pričom bližšie informácie NAKA zatiaľ neuviedla. Zadržať ho prišlo pár policajtov, pritom T. E. Rostasa len kvôli domovej prehliadke v skorých ranných hodinách prepadlo celé policajné komando. 16 po zuby ozbrojených príslušníkov vtrhlo dnu, ďalších 8 hliadkovalo vonku. S odistenými samopalmi mierili na Rostasovu rodinu. To všetko kvôli jednému článku s citátmi štúrovcov. Sudca napokon výsledky domovej prehliadky ani neuznal ako dôkazový materiál. Má vari Rostas, vyzývajúci k slovanskej jednote, predstavovať väčšie spoločenské nebezpečenstvo ako Trnka, ktorý kryl najväčšie rozkrádačky v tomto štáte?

V decembri 2019 sa  predstavitelia NAKA vyjadrili, že Trnka mal ukrývať nahrávku z kauzy Gorila a neodovzdať ju orgánom činným v trestnom konaní, aby tým kryl seba a ďalšie osoby. V decembri bola tiež zverejnená nahrávka, na ktorej hlasy podobné Trnkovi a Marianovi Kočnerovi hovoria o manipulácii originálnej nahrávky z kauzy Gorila. Dá sa teda predpokladať, že dnešné zadržanie sa týka práve tejto záležitosti.

Zdroje: FB Polícia SR, SputnikNews

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár