Zamestnanci Ford žiadajú zastavenie výroby policajných automobilov

· Čas čítania: 1 min.
foto: shutterstock

Zamestnanci spoločnosti Ford nabádajú vedenie, aby prestala vyrábať policajné automobily. Dôvodom je, ako inak, boj proti policajnej brutalite v USA. 

Pracovníci automobilky zaslali list s požiadavkou o zastavení výroby vozidiel pre policajné jednotky generálnemu riaditeľovi spoločnosti Ford, ktorým je Jim Hackett a tiež výkonnému riaditeľovi Billovi Fordovi.

Vozidlá spoločnosti Ford sa roky používajú ako nástroj policajnej brutality a útlaku„, píše sa v liste a spomína sa aj fakt, že vražda Georga Floyda , ktorá vyvolala masívnu vlnu protestov po celej krajine, sa stala práve vedľa automobilu spoločnosti Ford. Zamestnanci žiadajú, aby vedenie vo veci konalo do 15. júla.

Vo svojej reakcii riaditeľ Hackett píše: „Ford z trhu tak skoro neodíde“. A hoci odsudzuje systémové represie a rasizmus, stojí za názorom, že dôveryhodnosť polície, nijako nesúvisí s vozidlami, ktoré využíva.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Ford workers ask to stop making police cars amid brutality protests, nypost.com, 10.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

[sc name=“hlaska-upozornenie-1″

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár