Ideologický paradox ničí civilizáciu Západu

Ilustračný obrázok: Archív
Ak ideológia nezodpovedá prirodzenému vývoju a obsahuje neuskutočniteľné ilúzie, smeruje k totalite – musí sa potláčať pravda a obmedzovať sloboda prejavu, pretože zlyhanie ilúzií nemožno kritizovať.

V minulosti sa v západnej civilizácii udržovala sloboda, rovnosť a morálny poriadok vzťahujúci sa k národnému a štátnemu kolektívu. Akonáhle bol spochybnený štát, národ a rodina, začalo to mať  dôsledky.

V prípade komunistickej ideológie sa chybne predpokladalo, že ľudia budú s nadšením pracovať pre režim, pretože to vraj znamená pracovať pre seba. Za súčasného znehodnotenia štátnych a rodinných kolektívov sa ľudia zo západu spoliehajú na morálny poriadok, bez toho, aby vedeli, prečo existuje a na čo slúži. Rovnaký omyl ako ten komunistický – pokiaľ kolektív nie je dôležitý, spoločenské pravidlá sa stávajú zbytočnými.

Sloboda a rovnosť, pôvodne kolektívnych ideálov sa stali ideologickou víziou liberalizmu, týkajúcou sa len jednotlivcov. Už neslúžia kolektívu, ale  záujmu človeka byť “sám sebou”. Hlavný problém súčasného ľavicového pokroku spočíva vo vyhlásení štátu za sluhu, ktorý však stráca úctu, a tým aj funkčnosť.

Vytváranie ideálu “jednotlivca “a vyhlásenie kolektívu za” konštrukt “, ktorý obmedzuje slobodu, nedomýšla dôsledok v praxi. Konzervatívci v minulosti nemali argumenty proti tejto záhube, a ak sa zastávali národa, štátu a rodiny, boli, a sú aj dodnes, označení ako nacionalisti a z xenofóbie.

Nerovnosť je prirodzená, rovnosť neprirodzená, a preto vnáša do ľudských vzťahov chaos. Akýkoľvek čin prinášajúci rovnosť je proti evolúcii, preto ju možno uskutočniť len ilúziou vyhlásenou za ideál a presadením diktátu. Prirodzený vývoj vytvoril rodinu, národ, štát, ktoré po jednotlivcoch vyžadujú úctu a sebaobetovanie. Západní ľavicoví relativisti neuznávajú úctu ku kolektívu, iba k jednotlivcovi.

Západný svet je plný paradoxov 

Pôvodná liberálna rovnosť znamenala rovnosť postojov ku človeku, teda vzťahov a príležitostí. Žena nikdy nedosiahne výkonov muža a muž nikdy nebude rodiť a dojčiť dieťa. Černosi obvykle, aj keď mnohí áno, neuspejú v spoločnosti, ktorú vymysleli bieli. Homosexuáli neplodia deti, a preto ich nemôžu mať. Jedna kultúra je vyspelá, iná primitívna. Majú odlišné, mnohokrát nezlučiteľná pravidlá, ktoré v zmiešanej spoločnosti vyvolávajú agresivitu a presadzovanie “svojho”.

Súčasné aktivistické poňatie marxistickej rovnosti vedie k rasizmu a vytváraniu skupín, a to v rozpore s liberálnou rovnosťou,  ktorá skupiny rušila a vyžadovala jednotný postoj ku všetkým. Marxistická rovnosť vyžaduje rozdielny postoj k antropologickým skupinám. Muž rodiť nemôžu, čo vnáša do rovnosti zmätok, preto sa o pôrodoch nehovorí, a v duchu názoru niektorých aktivistických skupín, najlepšie, keby ani neboli. Černosi musia zarábať rovnako ako belosi a mať zhodný počet zločincov (preto sa zločinmi černochov chápu inak ako belochov). Ľudia sa začínajú rozoznávať podľa farby kože, čím sa vracia rasizmus. Kultúry by mali zostať samy sebou a tolerovať sa v zmiešanej spoločnosti, čo však je nezmysel, pretože môžu platiť len jedny pravidlá.

Ak ideológia nezodpovedá prirodzenému vývoju a obsahuje neuskutočniteľné ilúzie, smeruje k totalite – musí sa potláčať pravda a obmedzovať sloboda prejavu, pretože zlyhanie ilúzií nemožno kritizovať.

Podpora prirodzenosti by mala spočívať v úcte k rodine, národu, štátu a ich tradičnému poriadku. Nové pravidlá musia byť demokratické. Vládnuť musí ľud, nie kapitál alebo menšiny. Je potrebné presadzovať zachovanie prírody aj zdravého ľudského druhu, čo nie je ideológia, ale prirodzený princíp.

Autor pôvodného komentáru je český spisovateľ Vlastimil Podrack. V celom znení je dostupný na zdrojom odkaze. 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Západní civilizace zničí sama sebe, lidovky.cz, 8.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply