Zásadné číslo Zem&Vek k parlamentným voľbám

Februárové číslo nášho časopisu môžeme označiť za jedno z najkľúčovejších v jeho doterajšej takmer sedemročnej histórii. Vychádza pred dôležitými parlamentnými voľbami 2020.

Demokracia, najmä jej najnovší klon s označením „liberálna“, sa nám prezentuje ako jednoznačne najlepšie možné spoločenské zriadenie. Za istých okolností by ním aj mohlo byť. Ale už v antickom Grécku viacerí myslitelia zdôrazňovali, že demokracia sa dá veľmi ľahko zneužiť. Sokrates upozoňoval, že umožňuje hlupákom dostať sa k moci. Za svoje názory musel zomrieť. V dnešnom liberálnom kapitalizme sa už vôbec nedá hovoriť o slobodnej voľbe, pretože šancu byť zvolení majú len majetní alebo tí, ktorí sa upíšu bohatým oligarchom. Systém neumožňuje všetkým rovnakú štartovaciu čiaru.

Na Slovensku stojíme pred parlamentnými voľbami, ktoré sa takisto nebudú riadiť férovými pravidlami. Podstatné však je, že ak tomu nezabránime, môžu vyústiť do prevzatia moci liberálnou opozíciou, ktorá sa chystá zaviesť cenzúru, prenasledovanie názorových oponentov, či vyostrenie medzinárodného napätia protiruskou politikou a zriadením amerických základní na našom území. Títo ľudia, ktorí vykrikujú o ukradnutom štáte, sú sami častokrát namočení v rôznych kauzách, na čele s bývalým prezidentom Andrejom Kiskom. Napojení na zahraničné záujmy sa môžu stať hrobármi aj tých posledných zvyškov slobody a demokracie, ktoré nám ešte zostali.

Z obsahu vyberáme:

Ak chceme zvíťaziť, nehrajme ich hru

Atentát tretej svetovej vojny

Karta sa obracia proti Sorosovi

Pre ultraľavičiarov je Kristus fašistom

Čaputovej čaro slabne, rovnako ako preferencie progresívcov

V parlamente odznel návrh na vystúpenie Slovenska z NATO

Udavač Benčík sa chystá do parlamentu

Šútovec (Shooty) a liberálne lži o židovskom cintoríne

Americký volebný rok ako poľovačka na Trumpa

Lipšic a Pčolinský – tandem intríg

Prichádza zánik hotovosti

Klimatická hurástratégia hospodárskeho rozvoja Európy

Démoni demokracie

Sivé eminencie na Slovensku

Kto je Andrej Kiska

Ján Berky Mrenica: Soltész ma nazval lúzrom týždňa, ani si nič neoveril

Príbeh templárov zrejme pokračuje

Kto boli skutoční vrahovia Rasputina

Pavučina: Róbert Bezák

Dedičnosť mimo DNA

Systém je len ilúzia

Príbehy so psychofarmakami

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár