Zásah polície v dome T. E. Rostasa a redakcii Zem&Vek

Foto: Archív Zem&Vek

Ako informoval aj portál Hlavné správy, nášho šéfredaktora a vydavateľa Tibora Eliota Rostasa „dnes čakalo nepríjemné ráno. O 6:25 ho zobudilo búchanie na dvere. Policajti žiadali, aby otvoril a vyšiel von. Vonku sú hlboké mínusové teploty. Napriek tomu musel v pyžame pred dvere, kde kukláči schovaní za štítmi na neho mierili dlhými zbraňami. Červená bodka zameriavača samopalu na čele by na ráno nikomu nezlepšila náladu. Rovnako to bolo aj s Tiborom Rostasom. V piatok pochoval otca a dnes sa mu kukláči vlámali do bytu.“

Navyše v skorom rannom čase, keď ešte deti neodišli do školy a boli nedobrovoľnými svedkami celej scény. Akoby cieľom zásahu bolo vytvoriť čo najvyšší psychický nátlak. Nasledovala domová prehliadka u Rostasovcov a potom príslušníci NAKA nabehli aj do našej bratislavskej redakcie.

Polícia mala konať na základe trestného oznámenia, ktoré ešte v máji minulého roku podal na Rostasa bývalý novinár Trendu, neskôr poradca prezidenta Kisku a dnes riaditeľ nadácie „Zastavme korupciu“ Pavel Sibyla. Podľa neho sa mal Rostas dopustiť trestného činu podnecovania národnej, rasovej a etnickej nenávisti, ako aj výroby a rozširovania extrémistických materiálov tým, že v našom mesačníku zverejnil článok s titulkom „Klin Židov medzi Slovanmi“, kde citoval kritické výroky štúrovcov a národných buditeľov na adresu správania sa židovského etnika voči väčšinovému obyvateľstvu v 19. storočí.

T. E. Rostas sa v tom čase vyjadril: „Vstúpili sme do absurdnej éry, v ktorej citovať najväčších velikánov ducha národa je dôvodom k podaniu trestného oznámenia. Boli to práve štúrovci ale aj celé generácie slovenskej inteligencie, ktoré sa nebáli kriticky vystupovať voči útlaku Slovákov a Slovanov. Vôbec nejde iba o to, z akej strany bol tento útlak vedený, ale o to, že tieto nátlakové formy stále pretrvávajú – a to je pointa tohto článku.“

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

6 Responses

 • Zdravím Vás pán Rostas. Sme s Vami a prežívame to s Vami. Zatiaľ iba takto slovom, ale to sa už onedlho prejaví aj činmi. Nedajte sa zastrašiť. S levmi ste bojovali, blchy Vás zožerú ? Nikdy. Toto už nie je len útok na Vás a Vašu rodinu, ale aj na Pravdu samotnú. Ako sa píše v jednej svätej knihe, kde útočia temnoty, tam sú svetlé hodnoty. Vydržať !!! Pomoc príde.

 • Velice smutné. Navíc proč ta agresivita zásahu? Proč přišli do domu tak brutálně? Chtějí prostě lidi zastrašit. Bohužel těchto zásahů bude přibývat, jak se EU hroutí a snaží si zachovat svou moc. Přichází další průser z Bruselu. Brusel se chystá zatočit s fake news a připravuje novou legislativu. Více bychom se měli dozvědět už koncem března. Jde z toho strach!

  http://www.epshark.cz/clanek/424/evropa-navrat-do-totality

 • Ono je to tak vážený, rusi mali NKVD, nemci svoje GESTAPO a u nás sa vytvorila NAKA. Veď tradície treba dodržiavať, a bývalí príslušníci ŠTB majú skúseností na rozdávanie. 😉

  • Nemecko svoju tajnú státnu policiu nemalo, ono ju má este stale 🙁
   Uz kratko po konci vojny zacal “establishement” zachranovat vojnovych
   zlocincov. Asi aby ich mali proti CCCP…
   Prvy sef bol Göring ktory vedenie firmy MUSEL dat Himmlerovi.
   Jedina dcera Himmlera (Myslim Gudrun) pracovala az do dochodku
   u nemeckej tajnej sluzbe
   Americania a Nemci vsetko dovedna odsudili asi 11.000 vojn. zlocincov
   Spravidla na niekolko rokov. Viacery boli daleko predcasne prepusteny
   Ty, co verne sluzili Adolfovy sluzili bez uhony DEMOKRATICKEMU
   zapadnemu Nemecku.
   Zufaly vzdych z nemeckeho internetu: “a teraz to u nas tak vyzera…”
   Najdene chybi si kazdy smie nechat 🙂

 • Pán Rostas, pekne POĎAKOVAŤs fľašou najlepšej whisky u totho, kto tento policajný prepad takou formou NARIADIL !
  Nech
  už to bol ktokoľvek, nemohol Vám a Vášmu časopisu ničím spraviť lepšiu službu, čo sa týka PUBLICITY,
  ako aj získania SYMPATIÍ širokej verejnosti !!!!
  Aj taký,
  kto nikdy o Vás a Vašom časopise nepočul, teraz bude zvedavý kto a čo to je zač, čo hovorí, čo píše,atď.

 • Pán Rostas!
  Veľa ľudí zdieľa vaše názory, ale majú v súčasnosti veľký strach a boja sa vyjadriť! Ja Vám vyjadrujem moju osobnú podporu!

Leave a Reply