Zbraňová smernica Európskej komisie

· Čas čítania: 5 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Účelom zbraňovej smernice EK má byť zjednotenie legislatívy členských štátov EÚ. Smernica EK je reštriktívna. Ide proti duchu základných ľudských práv a slobôd. Obmedzuje základné ľudské právo na ochranu života občanov v práve na nutnú obranu a krajnú núdzu ako spoločnosťou povinne a prirodzene chránený záujem hodný osobitného zreteľa. Ide proti duchu doby (rast a diverzifikácia politicky a tiež aj patologicky motivovaného násilia; terorizmus, osobnostné poruchy správania).

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Hlavné správy a český europoslanec Tomáš Zdechovský: „Zdechovský je ale osobne presvedčený, že základným princípom právneho štátu je možnosť brániť sa proti agresorovi. Pretože ak niekto niekoho napadne, musí počítať s tým, že mu to napadnutý môže vrátiť. A to je aj hlavný dôvod, prečo on sám sa rozhodol podporiť novelu Listiny základných práv a slobôd, kam by sa malo pripísať “právo brániť sa aj so zbraňou”.“
https://www.hlavnespravy.sk/zdechovsky-ludia-maju-pravo-sa-branit-aj-zbranou-v-ruke/1910350
Priamy zdroj: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/

Naopak, ústavný zákon o práve nosiť a použiť zbraň v prípade nutnej obrany a krajnej núdze ide proti reštrikčnému trendu a posilňuje nástroje podpory a ochrany ľudského práva na život.

Pribudli ekologické a environmentálne „argumenty“ ako olovo projektilov (Tí najhorší sú iniciatívni blbci. Ide im o ekologickú smrť zastrelením). Toto nevytárajte, lebo sa „chytia“: olovené záťaže používajú aj rybári. Problém sú keramické nože. Prejdú detekčným rámom kovov.

Slovensko aj Česko majú najlepšie zákony o práve nosiť a použiť zbraň v prípade nutnej obrany a krajnej núdze (kvalifikované dôvody uvádza trestný zákon) na svete. Švajčiari po absolvovaní vojenského výcviku majú výstroj a výzbroj doma pre osobnú ochranu a obranu štátu a jeho hodnôt.

Právo na vlastnú ochranu a obranu platí osobitne pre kresťanov. Ježiš sa na kríži obetoval za všetkých. Raz pre vždy. Kresťania nemajú povinnosť byť “baránkami”. Majú právo na osobnú aj kolektívnu ochranu a obranu seba a svojich hodnôt aj so zbraňou v ruke. Týka sa to aj ochrany a obrany preambuly Ústavy SR. Sú riadnymi občanmi svetského systému vecí… Všetci vieme, a vedia to aj kresťania, že čeliť agresii defenzívou, znamená prehru. Vedia to veľmi dobre aj kresťania, fatálne dotknutí agresívnym a expanzívnym islamom a islamizmom.

Vieme aj to, že s terorizmom a teroristami sa nevyjednáva. I to, že statoční Kurdi v Sýrii “držia” 14 tisíc zajatých bojovníkov islamského štátu a nevedia si s nimi rady a čo s nimi. To nevie nik. Sú trvalou hrozbou nielen pre tamojší región, ale aj Európsku úniu; lebo svetské ľudské práva zakazujú ich smrť a kresťanstvo velí: Nezabiješ! Za svoj zbabraný život aj islamisti Daeš, pochádzajúci z Európy, vďačia vlastne kresťanom, lebo od kresťanského učenia je odvodené aj svetské právo EÚ a “európske hodnoty”. Nože, a dnes sa, za týchto podmienok a okolností, milí Európania a Európanky, nechajte dobrovoľne odzbrojiť…

Najnovší teroristický útok v Nemecku bol vedený 32-ročným Sýrčanom, žijúcim v Nemecku od roku 2015; útok v roku 2016 na vianočné trhy spáchal kamiónom Tunisan. Asi tak.

Motívom odzbrojovacej smernice EK je aj, že európski papaláši sa už boja vlastných európskych občanov; aj zaslúžene, tiež pre stratu dôvery v ľahkomyseľne a nezodpovedne otvorené imigračné politiky EÚ…

Novelu Listiny základných práv a slobôd ústavným zákonom o práve na ochranu majetku, zdravia a života svojich občanov pred ozbrojeným agresorom by mali vzájomne koordinovane prijať Česko aj Slovensko. A krajiny V-4. Môže sa hodiť aj inak.

A je načim začať sa zaoberať domobranou. Toto mi chýba v programoch politických strán. Argumenty proti sú neobhájiteľné kecy, idúce proti právam občanov. V čom bol socialistický Zväz pre spoluprácu s armádou a ozbrojenými zbormi extrémistický? Niečo som nepochopil?

Americká demokracia je v rozklade (riadi judeep state – hlboký štát). Európska demokracia obchádza samú seba; podsúva občanom falošné “európske hodnoty”.

Toľko aj k dnes sa rodiacej „novej generácii ľudských práv“ pre účel globalizácie a Nového svetového poriadku.

EÚ prechádza vnútorným preformátovaním aj v oblasti jej vlastnej ochrany a obrany a to samostatne, mimo rámec NATO, ktoré v súčasnosti a pre budúcnosť stráca svoje opodstatnenie a je predsunutým nástrojom obrany USA. Na účet členských štátov NATO. Obhajcovia Aliancie „zaspali dobu“. A nevidia za roh. Áno, najväčšou hrozbou pre NATO je Rusko a Čína. Ale to je problém USA. Ak sa tiež vnútorne i navonok nepreformátujú, sú pokračujúcou a silnejúcou hrozbou pre svetový mier a obrátia sa proti všetkým. A to nedopadne dobre. Rusi Krym „neukradli“ Ukrajine, ale USA. Nepriateľstvo zakladajú USA, NATO, EÚ a spojenci.

Základné ľudské právo na ochranu a obranu života nepredpokladá holé ruky. Tie sme už mali.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Zdroj: http://www.blogovisko.sk/zbranova-smernica-europskej-komisie.html

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár