Zemana na Hrade strieda Pavel

Armádny generál vo výslužbe Petr Pavel zvíťazil na základe neoficiálnych výsledkov v druhom kole prezidentských volieb v ČR so ziskom 58,32 % hlasov. Porazeného kandidáta Andreja Babiša, expremiéra ČR podporilo 41,67 % voličov. Petr Pavel dostal 3.358.926 hlasov. Svojho protikandidáta tak predbehol o takmer milión hlasov. Volebná účasť v druhom kole prezidentských volieb dosiahla 70,25 %. Pavel získal v druhom kole prezidentských volieb viac hlasov, ako ich získal súčasný prezident Miloš Zeman pri predchádzajúcich voľbách v rokoch 2013 i 2018. Armádny generál vo výslužbe sa vo svojom volebnom štábe poďakoval všetkým, ktorí ho volili, ale aj tým, ktorí ho nevolili.

Vo volebnom štábe panovala celé sobotné popoludnie uvoľnená atmosféra, akoby výrazné víťazstvo Petra Pavla v prezidentských voľbách prítomných sponzorov a podporovateľov vo flanelových košeliach ani neprekvapilo. Avšak prekvapenie nachystal Pavlov tím – neohlásene, krátko pred piatou večer, prišla do pražského Fóra Karlín slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá pogratulovala Petrovi Pavlovi ešte počas sčítavania výsledkov. Návšteva bola do poslednej chvíle utajovaná. Zuzana Čaputová dostala od Petra Pavla kvety a flanelovú košeľu (symbol Pavlovej kampane).

Keď pred tromi rokmi začal Petr Pavel obchádzať Česko, čelil výčitkám, že vystupuje ako nudný vojak. V zakasanej košeli a s neupraveným účesom podľa mnohých pôsobil skôr ako bežný český dôchodca než rozhodný generál s ambíciami kandidovať na Pražský hrad. Video z prednášky, kde dve hodiny monotónnym hlasom uspáva študentov, sa stalo zdrojom viacerých satirických zostrihov. Posledné týždne však zaznamenal masívnu podporu. Masy mladých voličov mu vyjadrovali sympatie nosením typickej flanelovej košele a jeho suché vtipy sa stali hitom na sociálnych sieťach.

Ako konštatoval šéfredaktor AE-News „výsledok volieb potvrdzuje, že Česká republika je po 34 rokoch od roku 1989 definitívne transformovaná do neoliberálnej spoločnosti pod kontrolou trans-atlantických štruktúr procesov riadenia a pôvodné tradičné české stredoeurópske konanie je definitívne odstránené. V Česku tak definitívne a s nejakým oneskorením od Slovenska prebehol proces tzv. čaputizácie“.

„Do funkcie prezidentov na Slovensku a teraz v Česku sa totiž dostávajú prezidenti a prezidentky, ktorí sú úzko napojení na neziskový sektor a NGO organizácie úzko napojené na americkú štátnu moc, amerických filantropov a americké procesy riadenia v Európe. Zuzana Čaputová bola úzko napojená na neziskovú organizáciu In Iustitia s väzbami na Georgea Sorosa. Generál Peter Pavol má tieto väzby úplne totožné. Tak napríklad šéfkou jeho mediálnej komunikácie bola a tlačovou hovorkyňou na Hrade sa po novom stane Markéta Řeháková. V minulosti pracovala pre Františka Vrabela, zakladateľa firmy Semantic Visions, ktorého firma zhromažďuje a vyhodnocuje tzv. dezinformácie. Pracovala pre Zdeňka Bakalu v Economii na pozícii redaktorky v Hospodářských novinách. Ďalej, za vytvorením Petra Pavla ako prezidentského kandidáta hájuceho trans-atlantické väzby v ČR je Peter Kolář, bývalý veľvyslanec SR v Rusku a v USA, vyhlásený rusofób. Neziskové väzby ľudí okolo Petra Pavla a ich napojenie na americké štruktúry a záujmy v SR sú dokonalou kópiou toho, ako sa k moci na Slovensku dostala Zuzana Čaputová,“ konštatuje.

„Američania teraz budú kontrolovať v ČR úplne všetky procesy riadenia, úplne rovnako ako na Slovensku. Američania majú pod kontrolou českú vládu, rovnako ako na Slovensku. A čoskoro budú mať pod kontrolou aj český Ústavný súd, rovnako ako slovenský. Petr Pavel totiž ako prezident už čoskoro vymenuje predsedu českého Ústavného súdu, pretože Pavlovi Rychetskému končí mandát. A predstavte si, že práve Pavol Rychetský v sobotu zablahoželal Pavlovi k víťazstvu vo voľbách slovami, že jeho výhru považuje za víťazstvo lásky a pravdy nad klamstvom a nenávisťou,“ uzatvára VK.

Novozvolený český prezident má v pláne ešte dnes – 29. januára zatelefonovať ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chce totiž vycestovať na Ukrajinu a to spoločne so slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Tá túto myšlienku podľa neho uvítala.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:  

(1) Pavla podporilo v druhom kole prezidentských volieb 58,32% voličov, TASR, 28.1.2023

(2) Česká republika je po 34 rokoch definitívne transformovaná do neoliberálnej spoločnosti pod kontrolou trans-atlantických štruktúr procesov riadenia! Aeronet.news, 28.1.2023

(3) Pavel zatelefonuje Zelenskému, chce ísť na Ukrajinu spolu s Čaputovou, TASR, 28.01.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply