ZEM&VEK GRATULUJE VIKTOROVI TIMUROVI

· Čas čítania: 2 min.
Foto: RS

V piatok 20.apríla 2018 bol pozvaný šéfredaktor Tibor Eliot Rostas a redaktor Ratko Sudecký na oslavu životného jubilea nášho kolegu a významného filozofa a antropológa Viktora Timuru. Vo svojom veku 80 rokov je mimoriadne aktívnym a činorodým autorom mnohých kníh a monografií, pre ZEM&VEK píše rubriku NAŠA HISTÓRIA, ZAMLČANÉ DEJINY SLOVANOV.

Na tejto udalosti sa zúčastnilo množstvo intelektuálov, spisovateľov, filozofov a umelcov. Medzi inými byvalý predseda Spolku slovenských spisovateľov Jaroslav Rezník st., podpredseda Spolku slovenských spisovateľov a šéfredaktor Literárneho Týždenníka Pavol Dinka a za časopis Dotyky prišiel Boris Brendza. Slavnostného stretnutia sa ďalej zúčastnili Prof. PhDr. Dalimír Hajko, DrSc., exriaditeľ Encyklopedického ústavu SAV, prof. PhDr. Jozef Vladár, DrSc. prof. PhDr. Vincent Šabík, CSc. a doc. Juraj Sarvaš, člen SND, JUDr. Zdeněk Opatřil, predseda Všeslovanského medzinárodného výboru z Prahy, Miloš Zverina, vydavateľ a predseda o. z. Slavica, spisovateľka Gabriela Rothmayerová s manželom Emilom Polákom, doc. Jozef Mokoš, pani Dürrerová, predsedkyňa Slovanskej vzájomnosti na Slovensku spolu s Júliusom Hadžárikom, významný súčasný prozaik Anton Hykish, známy spisovateľ Gustáv Murín a mnohí ďalší.

V prostredí slovenskej intelektuálnej a spisovateľskej obce sme pocítili vrúcne prijatie a vzájomnú úctu a prepojenosť. Počas tohto stretnutia sme spolu s Ratkom Sudeckým odišli predniesť naše prejavy pred US ambasádou, kde nás prítomní ľudia prijali s rovnakou intenzitou vrúcnosti a podpory ako slovenská spisovateľská obec. Slovensko, všetko je v pohybe, nádej a vieru niet dôvod strácať.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár