Zem&Vek je podľa slovenských učiteľov jedno z najdôveryhodnejších médií, Denník N hodnotili na úrovni bulváru

foto: archív

Na základe prieskumu agentúry Focus je Zem&Vek jedným z najdôveryhodnejších médii, ktoré odporúčajú učitelia 2. stupňa základných škôl svojim žiakom. V prieskume sa učiteľov pýtali, ktoré médiá by odporúčali, ktoré nie a ktoré sú im neznáme. Naše médium sa umiestnilo lepšie ako Sme a Denník N. A v rámci kategórie “neodporúčaných” médií dokonca skončilo najlepšie – neodporúčalo by ho len 28% opýtaných – kým taký Denník N neodporúča až 53%. “N”-ko sa tak v prieskume zaradilo medzi bulvárne médiá, ktoré viac učiteľov neodporúča ako odporúča.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Túto skutočnosť ignoruje bloger Denníka N Jakub Goda (ten, ktorý prispel k vyradeniu Zem&Vek z reťazca Billa), keď sa v svojom blogu snaží zúfalo prísť na to, ako je možná tak vysoká preferencia “konšpiračných médií” v tak vzdelanej skupine, ako sú učitelia: “Možné vysvetlenie prieskumu: štatisticky je pravdepodobné, že väčšina z opýtaných učiteľov nie sú pravidelnými čitateľmi väčšiny z ponúkaných médií. Je teda možné, že časť učiteľov jednoducho ignorovala možnosť “nepoznám” a dali svoje odporúčanie aj médiám, s ktorými mali minimálnu alebo žiadnu skúsenosť. Prieskum teda nemusí automaticky znamenať, že viac ako polovica učiteľov sú konšpirátori, ale znamená minimálne to, že veľká časť učiteľov má zlý prehľad o médiách a laxný prístup k selekcii zdrojov.”

Goda teda vlastne tvrdí, že inteligencia učiteľov je natoľko nízka, že odporúčajú médium, o ktorom nič nevedia. Zdá sa však, že spanilé jazdy neoliberálnych úderiek na školách s prednáškami proti “dezinformačným médiám” nezaberajú. Okrem Zem&Vek sa v ankete vysoko umiestnili aj Hlavné správy. Naopak, veľmi nízke hodnotenie získala Infovojna a Slobodný vysielač.

 

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply