Žena z Georgie príde o dom kvôli 95 nezaplateným dolárom

Žena z amerického štátu Georgia a jej dcéra majú len o niečo vyše mesiaca, kým prídu o svoj domov – a to všetko kvôli 95 dolárom na daniach, ktoré vinou mesta nezaplatili.

Keď Xui Lui v roku 2011 kúpila svoj byt v meste Norcross, zaplatila zaň v hotovosti. Záznamy ukazujú, že Lui každoročne zaplatila krajské a mestské dane s výnimkou roku, v ktorom byt kúpila. Má však pre to dobrý dôvod: mesto jej vlastne nikdy domov nedoručilo oznámenie o tom, že dane nezaplatila.

Samotní mestskí úradníci sa nikdy na problém nepozreli bližšie, a to napriek skutočnosti, že oznámenia zaslané Lui sa zakaždým vracali odosielateľovi. Problém? Mesto posielalo upomienky bez toho, aby na obálku listu uviedlo jej meno a adresu.

„Nie je tu uvedené ani moje meno, ani ulica. Ako som mohla taký list dostať? “ pýtala sa Lui miestnej WSBTV, ktorá o incidente prvýkrát informovala. Lui dodala, že ani nevedela, že je tam nejaký problém, až kým nedostala list, v ktorom jej oznamujú, že jej byt bol minulý týždeň v aukcii predaný.

Norcrosský mestský správca Rudolph Smith uznáva, že mesto urobilo chybu – pričom jej dôsledky znáša Lui – a snaží sa nájsť riešenie problému. Vzhľadom k tomu, že trojizbový byt už bol predaný inej osobe, nie je jasné, čo môže mesto naozaj urobiť, ak sa v tomto prípade ešte vôbec niečo urobiť dá.

„Vraciame sa k prípadu a plníme si svoju povinnosť,“ povedal Smith pre WSBTV. „Obchodný partner mesta, ktorý uskutočňoval predaj, sa pokúsi niečo vymyslieť,“ dodal.

Za seba Lui vyjadrovala nespokojnosť so situáciou, tvrdiac, že ona a jej štvorročná dcéra nemajú kam inam ísť, ak o svoj domov prídu. V súčasnej dobe hľadá právnika, ktorý by pomohol zabrániť jej vysťahovaniu.

„Môže vám niekto vziať váš dom, vziať vám váš majetok?“ pýta sa. „Toto nie je americký spôsob, však?“

Preložené z RT.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2026

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár