Zločinecká Jednotka 731

· Čas čítania: 2 min.

Japonská armáda zabila počas druhej svetovej vojny podľa odhadov 3 – 10 miliónov ľudí. Až v 80. rokoch sa však svet dozvedel, že v nej existovala aj Jednotka 731, ktorá páchala neľudské krutosti na väzňoch, ženách a deťoch vrátane batoliat.

Nikoho však kvôli tomu nepotrestali, ale dokonca ani nesúdili. Zločinci dostali od Američanov imunitu výmenou za výsledky svojich „výskumov“. Mnohí z veliteľov tábora dokonca po vojne získali vysoké politické a iné posty. Zločiny japonských imperialistov sú známe aj ako ázijský holokaust.

Jednotka 731 bola chemicko-biologická „výskumná“ jednotka japonskej armády v období rokov 1937 až 1945. Zabila asi pol milióna ľudí, väčšinou nevinných čínskych civilistov. Umierali v príšerných mukách, ktoré prekonali aj chorú fantáziu nacistického doktora Mengeleho. Zajatcov operovali a pitvali zaživa, odrezávali im končatiny, ožarovali ich a zámerne infikovali chorobami, aby sledovali ich dopad. Spôsobovali im popáleniny, omrzliny, odrezávali im ruky a nohy, potom ich prišívali na inom mieste, aby zistili, či ruka môže fungovať namiesto nohy, a opačne. Ďalej priväzovali ľudí k stĺpom a skúšali na nich účinky rôznych zbraní a výbušnín. Takto testovali aj nože, plameňomety či ťažké predmety, ale aj dopad použitia chemikálií, bojových jedov a chorôb rozmnožených v laboratóriu. Napríklad na nich púšťali blchy nakazené morom. Zamrazovali a rozmrazovali živé ľudské mäso, aby sledovali proces jeho hnitia. Zajatcom dávali piť morskú vodu, ako transfúzie im namiesto ľudskej vstrekovali zvieraciu krv. V rámci projektu pod názvom Maruti v Číne vybrali svoje obete tak, aby zahŕňali čo najširšie spektrum populácie (vrátane detí a tehotných žien). Potom ich nakazili rôznymi chorobami a podrobili ich svojim pekelným experimentom. Mnohých pochovali aj zaživa. Inak Japonci majú dodnes posunutý zmysel pre utrpenie, etiku a praktickosť. Mŕtve telá v krematóriách využívajú ako palivo do termálnych generátorov, ktoré im vyrábajú elektrinu.

Medzi obeťami boli prevažne Číňania a Kórejčania, ale aj obyvatelia tichomorských ostrovov a juhovýchodnej Ázie, ako aj sovietski zajatci. Odhaduje sa, že v tábore v Japonsku takto „vedecky“ povraždili asi stotisíc ľudí a na území Číny ďalších 400-tisíc.

Autor: Ratko Sudecký

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár