Znova segregácia Maďarov od Slovákov?

· Čas čítania: 3 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Trend „vydeľovania“ (oddeľovania) Maďarov od Slovákov (segregácia), organizovaný ich politickými „hovorcami“ v prezidentskej voľbe aj mimo nej, pokračuje. Ešte aj toto nám chýba?

SMK postavila svojho prezidentského kandidáta.

József Menyhárt: „Chceme byť výrazným hlasom Maďarov žijúcich na Slovensku, chceme hovoriť o témach, ktoré Maďarov trápia,” vysvetlil, prečo kandiduje na post prezidenta.

Zsolt Simon zakladá politickú stranu: “K pozitívnej zmene na Slovensku sú potrebné aj hlasy občanov maďarskej národnosti, ktorým chceme ponúknuť možnosť si vybrať tak, aby ich hlas neskončil pri vláde Smeru a SNS,” uviedol Simon s tým, že z budúcej spolupráce okrem týchto strán vylučujú aj ĽSNS.

Maďarská karta nie je mŕtva, ani nespí. Len spočíva. Chceme ju do hry?

Hlavou štátu nemôže byť osoba, nominovaná alebo podporovaná politickými stranami: Ak vám budú tvrdiť, že chcú byť prezidentmi všetkých občanov Slovenska, zabudnite: Ide o lož a smog.

Slovensko si „užíva“ priamu voľbu prezidenta. Politici a politické strany si to nevšimli.

Šancu byť prezidentmi všetkých majú najmä občianski kandidáti, závislí na vôli občanov, ktorí majú už plné zuby politikárčenia na vnútornej aj zahraničnej politickej scéne…

Prednosť pred politickými nominantmi dajú občania svojim občianskym kandidátom, čo je aj signál zmien postojov občanov k „štandardným“ politickým stranám, ich verejným politikám a politikom…

To, s čím prichádzajú Mistríkovci, Čaputovci a im podobní, aj tí, zmienení vyššie, je ideológia, politika, politikárčenie a záväzky bielych koní…

Už vopred sa dá odhadovať, že politickí nominanti majú nižšiu šancu než občianski kandidáti, hoc môžu vylučovať kto s kým áno, kto s kým nie, čím vylučujú sami seba, alebo vyzývať na vzdanie sa v prospech toho či onoho, ako napríklad Čaputová v prospech Mistríka. Tá mala večeru s Mistríkom, organizovanú Matovičom odmietnuť. Kandidát Mikloško: „Kto je Matovič a OĽANO, aby som ho počúval?“

Nastúpil trend vzdávania sa, čo istý slovenský mediálny analytik v interview pre ČT24 označil (zjednodušene) ako „na hlavu“. Vzájomne sa (po)vylučujú a (po)vymedzujú ešte pred prvým kolom.

Hypotéza, úvaha:
Priama voľba prezidenta je ústavný inštitút s prvkom priamej demokracie. Z procesu občianskej voľby hlavy štátu by mali byť vylúčené politické strany ako jej rušivý prvok. Ingerencia politických strán v priamej voľbe prezidenta pácha na Slovensku viac zla než dobra.

Anketa: Ste za vylúčenie politických strán z procesov priamej voľby hlavy štátu? Áno? Nie?

Ak je vôbec záujem, a nemám pravdu, čítajte viac:
https://domov.sme.sk/c/22042421/zsolt-simon-zaklada-novu-stranu-uz-odovzdali-podklady-na-registraciu.html#ixzz5eG1J1weZ
https://domov.sme.sk/c/22039616/o-post-prezidenta-sa-uchadza-jozsef-menyhart-z-smk.html#ixzz5eG2xe9lK

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Zdroj: http://www.blogovisko.sk/znova-segregacia-madarov-od-slovakov.html

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár