Zo Štúra urobili monštrum v Hríbovom štýle

Foto: mojevideo.sk

Mladý “umelec” Michal Stym Pátek, živiaci sa predovšetkým natáčaním svadieb, má na svojom webe vyznanie hodné hollywoodskeho režiséra: “Esenciou každého umeleckého diela je jeho emócia, respektíve emócia, ktorú v divákovi vyvoláva. Určite poznáte ten pocit, keď máte z niečoho husiu kožu. Znamená to, že to “niečo” vo Vás vzbudzuje obrovské vzrušenie. Či už je tá emócia dojatie, radosť či napätie, ani nie je veľmi dôležité. Dôležité je, aby to vo Vás zanechalo dojem niečoho osobného, niečoho, čo sa Vás dotklo. Pretože video môže byť akokoľvek technicky dokonalé, plné nádherných obrazov, ale ak nemá dušu, je to iba prázdna schránka.”

Ťažko povedať, akú dušu má krátky video film “Štúrgeist”, ktorý Pátek režíroval a napísal k nemu scenár. Možno tá duša filmového veľdiela má spočívať v prvoplánových vulgarizmoch, alebo čisto amatérskych hereckých výkonoch. Pozrieť si ho môžete tu: https://www.mojevideo.sk/video/32cd7/sturgeist.html. Partia študentov sa vyberie do opustenej lesnej chaty, kde straší duch Ľudovíta Štúra a dvojkrížom zavraždí každého, kto neovláda spisovnú slovenčinu. O tejto legende dokonca píšu v Zem&Vek. Pátek, ktorý (ako inak) hovorí nie fašizmu a volil Čaputovú, očividne považuje za nesmierne vtipné, keď urobí zo Štúra vraždiace monštrum, podobne ako keď Štefan Hríb na obálke .týždňa zverejnil obrázok Štúra v gardistickej uniforme.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply