Zomrel publicista a aktivista Peter Králik

Tagged With: 1 Comment

Zomrel Peter Králik, publicista a aktivista, bývalý zakladateľ a neskôr tvrdý kritik organizácie Inakosť. Umrel na zástavu srdca.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Králik ako člen slovenského gej-hnutia najprv obhajoval práva svojej komunity, ale po rokoch sa od jej vedenia odvrátil. Inakosť, ktorej v prvých rokoch robil hovorcu a dnes patrí medzi hlavné slovenské organizácie presadzujúce lgbt-agendu, označil ako „marxistický klub“. O referende o rodine, ktoré si dávalo za cieľ zamedziť schváleniu registrovaných partnerstiev a homosexuálnych manželstiev, hovoril, že ho „nijako neohrozuje“, pretože podľa neho „manželstvo nie je ľudské právo“. Na referende sa zúčastnil a hlasoval v ňom trikrát kladne.

V posledných rokoch založil a viedol viaceré tzv. alternatívne médiá ako Medzičas, Slobodný výber či Hlavný denník. Označoval sa za konzervatívneho pravičiara.

R.I.P.

 

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...
One Response to "Zomrel publicista a aktivista Peter Králik"
  1. Tento aktivista venoval svoje úsilie boju proti Božím prirodzeným zákonom, presadzoval nemravné praktiky a iné zvrhlosti v Božích očiach. Snáď mu bude Boh milostivý, ak stihol oľutovať svoj postoj voči nemu. Veľmi mu prajem, aby ho Boh vo svojom milosrdenstve privinul do svojho náručia.

Pridaj komentár

  & Časopis