ZOMRI – stoka slovenského internetu

Ilustračné foto: Archív Zem&Vek

V minulých číslach sme na internete, ale aj na facebookovej stránke Zem&Vek mnohokrát poukázali na prepojenia slovenských osobností a tzv. mienkotvorcov na morbídno-nihilistickú stránku Zomri. Zvrátenosť, prehnitosť, absolútny úpadok človečenstva sa stáva bežnou súčasťou mienkotvorných médií, čím sa legitimuje nutnosť existencie alternatívnych a nezávislých médií, ktoré na túto dekadenciu musia poukazovať. Stránka Zomri so 60-tisícovým dosahom beztrestne porušila a sústavne porušuje všetky pravidlá a všetky hranice od hanobenia národa, náboženstiev, rás až po cieľovo vytipovaných jednotlivcov s cieľom mediálne ich lynčovať. Navyše dostala PR priestor vo verejno-právnom médiu 4. okruhu rozhlasu RTVS – Rádiu FM (Headbanger_FM).

Po smrti Štefana Nosáľa pribudla na stránke fotka Miroslav Nogu s nápisom RIP Štefan Nosáľ. Podobne po smrti Paola Villaggia pribudla fotka Petra Marcina s nápisom RIP Fantozzi. Po páde lietadla s Alexandrovovcami sa stránka niekoľko týždňov viezla na výsmechu zo smrti členov tohto súboru, ba dokonca si ich sarkasticky dali ako úvodnú fotografiu stránky. Niektorým ľuďom nedajú pokoj ani po smrti – príkladom je Martina Chovancová alebo Iveta Bartošová, ktoré sa bežne objavujú na fotomontážach. Ďalším terčom permanentného šikanovania je herečka Zdena Studenková alebo spevák Jožo Ráž, ktorému pravidelne prajú smrť. Počas Veľkej noci stránka zobrazovala Ježiša Krista v tých najodpornejších pornografických kontextoch a nikto z predstaviteľov cirkví na toto barbarstvo dostatočne nezareagoval.

Najvulgárnejšie, najnechutnejšie a najmorbídnejšie vtipy sú na stránke Zomri tolerovanou záležitosťou. Súčasťou tohto apokalyptického divadla sú bez hanby topky, hnonline, sme, fici.sk, Denník N, Pluska, Nový Čas, Trend, Break, Refresher, emefka – teda stránky, ktoré Zomri citujú, používajú jeho tzv. meme komiksy či informujú o stránke bez kritického komentára. No vrcholom tohto morbídneho divadla je rozhovor administrátora Zomri pre aktuality.sk (vlastník vydavateľstvo Ringier Axel Springer).

Denník N a medialne-etrend nazvali stránku Zomri recesistickou stránkou, stránka omediach využíva Zomri ako relevantný zdroj informácií, fici.sk (dcérsky projekt denníka SME, ktorý spoluvlastní finančná skupina PENTA) bleskovo informovalo o zrušení aj obnovení stránky ako stránky populárnej. Na Zomri sa odvoláva Filip Struhárik a Vladimír Šnídl z Denníka N, spolupracujúci s Jurajom Smatanom. V kontexte prepojení si prečítajte zoznam vystupujúcich na festivale Pohoda: Štefan Hríb, Andrej Kiska, Pavel Sibyla, Karolína Farská, David Straka, Michal Hvorecký, Filip Struhárik, Peter Jančárik, Samuel Marec.

Osobnosti, umelci a inteligencia sa nielenže proti tejto stránke nevyhraňujú, ba dokonca ju mnohí podporujú. Symbolický lajk stránke a stránkam spriazneným (Prečo ľudom hrabe, Slobodný vysierač a pod.) pridal Michal Havran, Monika Beňová, Monika Tódová, Martin Poliačik, Peter Osuský, František Šebej, Jaroslav Naď, Gábor Grendel…

Nové odhalené prepojenia

Treba pripomenúť aj dokázateľnú väzbu na projekt Kompot, za ktorým stojí Peter Hajdin. Ten je zároveň v agentúre Komplot, ktorá sa postarala o marketing SDKÚ a Andreja Kisku. Tričká Kompotu pomohli odhaliť, kto všetko sa k stránke Zomri hlási:

Autor: Vladimír Petrovič

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply