„Zrelí dospelí“, legálna eutanázia pre deti

· Čas čítania: 5 min.
foto: archív

Vo svojej krátkej, ale dôležitej knihe Eugenika a iné zlá, G. K. Chesterton výstižne poukazuje na obľúbenú taktiku progresívcov, uvádza na portáli LifeSiteNews Jonathon Van Maren

„Väčšina eugenikov sú eufemisti,“ píše Chesterton. „Myslím tým to, že ich krátke slová šokujú, zatiaľ čo dlhé slová ich upokojujú. A sú úplne neschopní preložiť jedny do druhých, aj keď obe znamenajú to isté. Povedzte im napríklad ´Presvedčivé a dokonca donucovacie právomoci občana, by ho mali uschopniť, aby sa uistil, že bremeno dlhého života predchádzajúcich generácii sa nestane disproporčným a netolerovateľným, najmä v súvislosti k ženám´ – povedzte im túto vetu a oni zľahka prehltnú a budú spokojní ako bábätko v kolíske. Povedzte im ´Zavraždi svoju matku,´ a hneď ich to preberie. A pritom tieto dve vety znamenajú v chladnej logike úplne to isté.

Tento trend, ktorý sa začal už dávno, je teraz oveľa zjavnejší, ako si mohol prorocký Chesterton čo i len prestaviť. Obhajcovia samovrážd, potratov, kastrácie detí a dospelých – všetci usilovne pracujú na tom, aby skryli realitu za komplikovaný jazyk, ktorí oni sami používajú. Ľudia sa potom majú cítiť upokojení, a nie rozhorčení, keď príde na pretras téma ako samovražda, zabíjanie nenarodených, obriezka genitálií atď.

A tak sa asistovaná samovražda stala „lekárskou pomocou pri umieraní“ (alebo MAiD), vražda nenarodených detí sa stala „reprodukčnou zdravotnou starostlivosťou“ (a potratoví aktivisti trvajú na tom, aby sme používajú frázu ´neskorý potrat´ radšej ako ´potrat v neskorom štádiu tehotenstva,´ keďže to druhé znie menej brutálne. Operácia na zmenu pohlavia je teraz „operáciou potvrdenia rodu“ (takmer iba ako kozmetická úprava a všetko bude v poriadku, uisťujú nás trans-aktivisti.)

A teraz sa začína používať nový a výnimočne zákerný pojem: „Zrelý maloletý.“ A môžete sa opýtať, čo je zrelý maloletý a prečo začal byť tento výraz v súčasnosti taký trendy? Hovoríme tu o potenciálnom povolení maloletým voliť, ak sa dokáže, že sú výnimoční odborníci v politike či občianskych záležitostiach? Alebo snáď ideme vytvoriť praktickú či intelektuálnu úroveň, ktorá by rozlišovala medzi „zrelými maloletými“ a „nezrelými maloletými,“ a ktorá by v niektorých oblastiach možno mohla pomôcť? Odpoveď je samozrejme NIE na všetky horeuvedené možnosti. Tento výraz „zrelý maloletý“ je spojený iba s tým, aby umožnil aktivistom eutanázie, obhajovať ponúkanie samovrážd deťom bez toho, aby to znelo tak, ako to naozaj je, viete, ponúknutie samovraždy dieťaťu.

Nedávno v Austrálii, Michael Cope, prezident organizácie Queensland Council for Civil Liberties, ktorá združuje občianskych liberálov, uviedol, že samovražda by mala byť ponúkaná deťom, ktoré sú „zrelé dospelé.“ Definoval „zrelých dospelých“ ako „dieťa nad 12 rokov… ktoré má dostatočné porozumenie a inteligenciu, ktorá mu umožňuje pochopiť v plnosti, čo mu je navrhnuté.“ Avšak, dodal veľkodušne, „uvedomujeme si, že deti by mali mať nárok na extra ochranu, keď robia toto rozhodnutie,“ a tak by mali byť zverené psychiatrovi ešte pred tým, ako je ich žiadosti na samovraždu vyhovené. Úplne ignoroval fakt, že už samotná myšlienka na samovraždu je indikáciou, že je niečo naozaj zle.

Asistovaná samovražda, dodal Cope, by mala byť využitá iba v prípadoch nevyliečiteľných ochorení „alebo, ak pacientovo utrpenie je neúnosné.“ Skúsenosti z minulosti ukazujú, že tieto metódy sú navrhované, aby umožnili maximálnu dostupnosť – „utrpenie“ je zjavne príliš subjektívny pojem a môže tiež zahŕňať rôzne spektrum duševných chorôb.

Ukončiac celú svoju kôpku nezmyslov, Cope zakončil svoju obhajobu na poskytovanie samovrážd deťom zatracujúc tých, ktorí zdôrazňujú, že všetky režimy s eutanáziou vo svete, sa nakoniec ocitli na „šikmej ploche.“ Keďže sa to všetko už vlastne deje, Cope dodáva, vláda by mala legalizovať eutanáziu detí, aby ju regulovala.

Počkať, počkať, kde sme toto už len počuli?

Môžete si všimnúť, že fráza „zrelý dospelý“ je v podstate nanič. Nemá žiadnu právnu podstatu a používa sa na vybrané deti ľubovoľne. Slúži iba na jeden účel: Aby tí, čo obhajujú samovraždu pre deti, vyzerali menej strašidelne a aby ich myšlienka bola vnímaná menej poburujúco. „Zrelý dospelý,“ podľa nich je dostatočne zrelý na to, aby sám seba zabil, napriek faktu, že nie je dosť zrelý na to, aby volil, pil alkohol, fajčil, šoféroval, či robil ešte veľa iných zjavne menej vážnych rozhodnutí ako je samovražda.

Navrhovať, že by sme mali ponúkať samovraždu dieťaťu, na druhej strane, riadne podráždi uši väčšine príčetných, normálne-zmýšľajúcich ľudí so zdravým rozumom. A práve preto sa aktivisti za samovraždy bránia používaniu konkrétnych slov na vyjadrenie toho, čo tým skutočne myslia.

Chesterton mal pravdu. Teraz žijeme v takzvanej civilizovanej spoločnosti, ktorá likviduje nenarodené deti v materniciach až do momentu pôrodu, ponúka samovraždy tým skupinám populácie, o ktorých štát rozhodol, že ich životy nemá zmysel platiť z peňazí daňových poplatníkov a ponúka chemikálie či fyzickú kastráciu deťom v mene ideológie, o ktorej už ľudia nejaké tie dekády ani nepočuli.

A teraz nám prezentujú, že by sme mali ponúkať samovraždy deťom, ktoré sú „dostatočne zrelé,“ aby toto rozhodnutie samé urobili. Všetko toto, je samozrejme v mene lásky, súcitu, tolerancie a slobody.

Zdroj: hlavné správy 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár