Zuzana Čaputová – dobrý anjel, v ružovom?

· Čas čítania: 5 min.
Foto: archív
Tak sme sa končene, po týždňoch mlčania dozvedeli aspoň niečo o súkromí Zuzany Čaputovej. Je rozvedená a má dve dcéry. Už samotný titulok v nemenovanom denníku – „Prelomila mlčanie“, nám potvrdzuje pocit, ktorý sme všetci mali – že pani Čaputová zámerne pred nami, občanmi, čosi tajila.
Naše médiá ukázali nepoznanú dávku trpezlivosti a ohľaduplnosti, keď sa nesnažili doteraz o súkromí prezidentskej kandidátky zistiť nič.  Neboli sme svedkami žiadnych bulvárnych pokusov vypátrať, s kým pani Čaputová žije, ani v akých pomeroch. Prekvapila nás nebývalá ohľaduplnosť našich novinárov, ktorým za iných okolností nie je nič sväté a neštítia sa fotiť cez škáry v plote a volať bratrancom z piateho kolena, aby sa opýtali na poklesky svojho objektu záujmu z letného tábora v sedemdesiatom šiestom. A to je presne to, čo v človeku vzbudzuje podozrenie. Pretože túto selektívnu ohľaduplnosť novinárov už poznáme a vždy keď k nej dochádza, ostávame na záver nepríjemne prekvapení. Za všetky prípady úplne stačí spomenúť nepekná minulosť nášho dobrého anjela Andreja, z ktorého sa vykľul úžerník, daňový podvodník a člen pozemkovej mafie. V jeho prípade zrak novinárov ostal tiež akýsi zatemnený, investigatívne schopnosti sa vytratili a táto nepochopiteľná impotencia našich novinárov trvá dodnes.
Jednoducho, naše mainstreamové médiá sa opäť podieľajú na manipulácii verejnosti, keď na jednom kandidátovi nenechajú nitku suchú a v prípade druhého si nerobia ani len základ svojej práce. Mainstream je predĺženou rukou establišmentu, elity nám pomocou médií podsúvajú kandidátov na tácke ku konzumácii v takej chuti a vôni, v akej potrebuje niekto hore.
Budeme mať ďalšiu hlavu štátu bez partnera? Už prezident Kiska našu krajinu dostával do nepríjemných situácii, keď na zahraničné návštevy, na ktorých protokol vyžaduje aj manželky, chodil sám. Zotrváme v tomto trende a budeme sa ďalej prezentovať ako krajina rozvrátených manželstiev? Nemoralizujem. Netvrdím, že vzťahy sú ideálne. To len nikde vnútri vo mne ten idealista túži po prezidentskom manželský páre, ktorý je výkladnou skriňou krajiny a vzorom pre ľudí. Jednoducho chcem, aby nás reprezentovala tradičná dvojica ľudí, tak, ako je to všade na svete.
Je ešte jedna vec, ktorá ma zarazila. Pani Čaputová má aj 15 ročnú dcéru. Budeme mať opäť prezidentku ktorá presedí väčšinu týždňa doma? Povedzme si otvorene, 15-ročné dievča potrebuje svoju mamu a pani Čaputová si to určite uvedomuje. Druhá alternatíva je ešte horšia. Bude pani prezidentka zanedbávať svoju dcéru teenagerku a namiesto opory svojej dcére v kritickom období bude brázdiť svet?  Nepáči sa mi ani jedna z týchto možností.
Prejdime však k závažnejším veciam. Tou je profesný životopis pani kandidátky. Napriek imidžu šikovnej právničky, ktorý naše médiá starostlivo vytvárajú je pravda taká, že životopis pani kandidátky je vyslovene jalový. Toto neuniklo ani bystrým očiam fanúšikov pána Trubana na sieti LinkedIn, kde pod „inovatívnym“ CV pani Čaputovej, ktorý vytvoril a zdieľal, okrem toho, že ho kritizovali za to, že formu tohto životopisu vyslovene okopíroval od riaditeľky spoločnosti Google, mu vyčítali aj obsahovú prázdnotu životopisu Zuzany Čaputovej. To samozrejme nie je chybou pána Trubana. Kde nič nie je, tam nevyčarujete. Je to celkom vážne, keď aj fanúšikovia pani Čaputovej a pána Trubana mu radili, aby životopis stiahol, aby jeho evidentná prázdnota pani Čaputovej neuškodila.
Zdieľam tento názor. Prepáčte, ale kariéru úspešnej právničky si aj ja, podobne ako fanúšikovia pána Trubana predstavujem trochu inak, ako ponevieraním sa po neziskovkách.
Pani Čaputová v skutočnosti nemá žiadne predpoklady byť dobrou prezidentkou. Po predošlých skúsenostiach našej krajiny sme už poučení. Doba je dnes pohnutá, neustále odolávame tlakom zo zahraničia, keď sa ktosi plíživo snaží presadiť v našej legislatíve zmeny, ktoré by našej krajine uškodili. Preto prirodzene viacerí čakávame od prezidenta, že ten sa bude vyznať v práve, bude vedieť čítať medzi riadkami medzinárodných zmlúv, bude ovládať slovenskú legislatívu aj ústavu a bude ju za každú cenu dodržiavať. Ak by sme porovnávali právnické schopnosti pani Čaputovej napríklad so schopnosťami Štefana Harabina, porovnávali by sme škôlkarku s univerzitným profesorom.
Po internete sa už niekoľko dní šíria informácie o selektívnom prístupe pani kandidátky k pezinským skládkam. Zdá sa, že pani kandidátku zaujímala selektívne len skládka jedna jediná a to zhodou okolnosti tá, v ktorej nemohol profitovať jej otec pretože ho vyhodili zo spoločnosti, ktorá ju prevádzkovala. Ostatné skládky, ktoré v Pezinku odvtedy vyrástli, pani Čaputovú nezaujímajú. Nie som investigatívny novinár a nemám viac informácií. Čo ma však zaráža je, že žiaden z našich investigatívnych novinárov, či už z Denníka N alebo Aktualít si nedal námahu aby sa danej téme venoval, či už aby potvrdil, alebo vyvrátil tieto informácie. Ak nie sú pravdivé, aký väčší tromf by druhá strana mohla vytiahnuť?  Jediné čo druhá strana robí je, že osočuje alternatívu, že šírime nepravdy a neoverené informácie. Pritom stačí len uviesť tieto nepravdy, ak to nepravdy naozaj sú, na pravú mieru. To sa však evidentne nestalo. Nebude to náhodou tým, že alternatíva má opäť zas raz pravdu?
Mám nepríjemný pocit, že nás tu chce opäť niekto nepekne obalamutiť. Dajme si pozor, milí Slováci, aby sme si nezvolili opäť jedného dobrého anjela, tentokrát v ružovom. Život pani prezidentskej kandidátky je jedno veľké tajomstvo. A kto tají, niečo skrýva.
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár