Zuzanka Čaputovie bude dobrou prezidentkou – ale pre koho?

· Čas čítania: 4 min.

Postavme sa zlu, boj proti zlu! Ako v rozprávke. Kto by nesúhlasil? Tak krásne slová! Ako tie z novembra, keď pravda a láska, ruka v ruke, sa rozbehli za víťazstvom nad lžou a nenávisťou. A skončili pri rozkrádaní národného majetku.

S ohľadom na 30. výročie prevratu je aj dobre, že voľby vyhrala práve ona. Madona. Nepoškvrnená vzdelaním, pracovným dielom či bezúhonným osobným životom. Prišla v pravý čas ako stelesnený symbol novembra 89! S Havlom by boli ideálny pár: rovnaký falošný zjav, rovnaký slovník, rovnaká intelektuálna úroveň. A rovnaké dielenské pozadie, kde a ako boli skonštruovaní. Finančne i personálne. Vedieť naservírovať lož a demagógiu, aby naivní a hlupáci uverili, je ľahšie ako by sa zdalo. Za peníze v Praze dům, ako hovoria bratia Češi. A nie len tam.

Ak si pamätáte, jedným z hesiel, na ktoré lovili duše novembrových hlupákov, bolo heslo o vláde odborníkov. A sedia tam? A čo parlament? Spiatočka do kapitalizmu vygenerovala celé tony lumpeninteligencie bez hraníc. Bez zaváhania dokážu zastávať akúkoľvek funkciu v štáte. Ľudská a profesionálna príprava je pre nich len stratou času; rozumej peňazí. Aj to je dôkaz, že pokora a reči o nej, slušnosť a reči o nej, morálka a reči o nej, sú len podvrhom z dielne známych falzifikátorov hodnôt a nádejí.

Jednou z kľúčových povinností prezidenta republiky je pozícia vrchného veliteľa ozbrojených síl. Bude im veliť žena, ktorá ani nevie ako vyzerá čata, rota či iné stupne armády. O ďalších zložkách ani nehovoriac. Aj toto len dokazuje systémovú dehonestáciu vzdelania, ale aj odbornej prípravy pre stupne riadenia v spoločnosti. Poradcovia poradia, len kto poradí im?

Vykoreniť zlo z našej spoločnosti sa nedá tým, a tak, že sa vymenia tváre v parlamente, na ministerských, sudcovských a iných úradníckych miestach, vrátane prezidentského. Zlo je totiž v samotnej podstate spoločnosti, v jej ekonomických vzťahoch, v rozdelení vlastníctva výrobných prostriedkov, s nutným vykorisťovaním človeka človekom. Kapitalistická spoločnosť je už svojim založením systémovo zločinecká a darebácka. Všetko ostatné, vrátane rozmerov slobody a demokracie, sú len nadstavbou, odvodeninou majetkových pomerov. Je pravda, že nie je celkom jedno, kto ju riadi, ale je to len korekcia dráhy letu, nie jeho smerovania.

Nadrzovku to dokazuje Francúzsko; Macron sa ani po desiatich zastrelených nenamáha odísť z úradu, aby utíšil vášne. A nie je to len tým, že Trošková mu nečítala rozprávky pred spaním. Pevnosť veľkokapitálu, a tak i jeho štátnych predstaviteľov, sa meria inak, bratia v Kristu. Kňazom sa prepáči aj pedofília, len nech sa modlia, a nás nechajú pracovať pre spoločné blaho. Blaho pre koho? Viete si predstaviť, čo by robila Slobodná Európa, ak by sa vyskytol jeden jediný prípad pedofílie v ÚV KSČ? Majú ich na tucty stoviek, po celom svete, nie len v Poľsku, a nič!

Všetko, na čo si dnes bežný občan sťažuje, čoho sa mu nedostáva, a že je svedkom korupcie, že aj za peniaze vkladané do banky musí ešte zaplatiť, že sa mu ťažko žije, že milióny ľudí sú v exekúciách, že o zdravie a o život sa musí báť aj v nemocnici, že má plné zuby únie, omieľaného brexitu, NATO; že chápe akým podvodom a zbytočnosťou je nákup amerických stíhačiek, že je alergický na kecy o prínose migrantov pre naše HDP, že pohlavie sa vyberá, že rodina je aj on-on, ona-ona, že je bezmocný reálne niečo zmeniť, že … Že za všetko si môže sám. Nie voľbou ZetČe, ale voľbou, ktorú urobil v novembri 89! Je to ako zle začapnutý prvý gombík.

Prínos Zuzanky Čaputovie bude v tom, a najmä v tom, že ušetríme na vládnom špeciáli. Do Pezinka sa dá aj na bicykli, a možno prekvapí aj dĺžkou pracovného týždňa. Všade dobre, doma načo? Najmä, ak domov je v zahraničí a manžela niet.

Zuzanka Čaputovie bude dobrou prezidentkou, ale len pre tých, ktorým tento darebácky a zločinecký režim vynáša. Ktorí žijú z výsledkov práce iných. Nemajú síce pokojný spánok, boja sa snívať, ale už si zrejme zvykli. A až si minú svojich sto diárov (Peter Nagy), zistia, že dávať je viac ako brať. Lebo koniec koncovatý je pre každého rovnaký. A Tam si berieme len dobré a zlé skutky. Nemusíme za Nostradama, ľudský duch nespí, a možno – niekde – sa udeje spočiatku nevýznamná udalosť, a všetko sa zmení. Zákon kvantitatívnych a kvalitatívnych zmien nebol, ani nebude sprivatizovaný. Je tak trocha, ako celá dialektika, aj božím dielom.

Hlupákom stačí kapitalizmus. Múdri a čestní ľudia chcú viac.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár