Zverejnil zakryté tváre adminov Zomri. Ako sa mu to podarilo?

Recesistická a občas až urážlivá facebooková stránka Zomri, ktorá má k dnešnému dňu viac ako 207 000 odberateľov, má problém. ,,Hrdinovia“ s vrecami na hlavách sú odhalení. Odhalil ich istý Danny Kollar, ktorý mi priblížil, akým spôsobom dokázal dostať na ,,svetlo sveta“ tváre ľudí, spravujúcich stránku, kde sa ľuďom opačného názoru vyhrážajú, nadávajú im a ponižujú ich.

Dannyho začala zaujímať stránka Zomri prioritne v tej chvíli, keď ním vytvorené obrázky (treba pripomenúť, že je konzervatívec), začali zdieľať práve liberáli zo spomínanej stránky. Následne prišla fáza, keď okrem troch hlavných adminov aj pomocní admini (Soltész, Benčík, Jaslovský, Gordulič) začali vyvíjať tlak aj na jeho známych, pretože boli inak názorovo orientovaní, pričom ohrozovali ich sociálne postavenie v spoločnosti.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Kto sú konkrétne admini Zomri?

Daniel Podhradský – chalan urobil v minulosti veľmi veľkú chybu. Nahráva svoju muziku na stránku soundcloud.com pod pseudonymom Arwenthalion. Má kanál aj na známej stránke Youtube.com, kde v minulosti pridal aj video zo Zomri. Samozrejme, ako zistil, že sa začína zisťovať ich identita, video vymazal. A stále nosí ten istý čierny náramok, s ktorým sa prezradil.

Eduard Gallo (Bufeťák) – tohto človeka rozpoznáte, aj keby ste nechceli. Zavalitá postava a stále hovorí o jedle. Dokonca, keď vystupovali na Pohode a pýtali sa ho, prečo to robia, odpovedal: ,,Sláva, ženy, segedín.“ Bufeťáka pozná Danny osobne, takže nebolo veľmi ťažké prísť na to, o koho ide.

Peter Valovič – bývalý zamestnanec RTVS, ktorý píše aj na portál Sme.sk. Taktiež jeho proporcie, tzn. vysoký a úzky, sú veľmi ľahko rozpoznateľné. Na pochode Hrdý za rodinu, kde bol aj Danny a natáčal ho, zrazu prišla za Valovičom policajná hliadka, ktorá ho celú cestu sprevádzala, aby „sa mu niečo nestalo“. Následne prišla hliadka aj za Dannym a jeho priateľmi, aby na nich ,,dávali pozor“. Valovič bol odhalený už dávnejšie, keď fotil spoza chrbta jedného pána určitú fotografiu, ktorá sa v okamihu objavila na Zomri. Dokonca bol prichytený pri tom, ako na tlačovej konferencií streamoval na Zomri.

Ďalšími faktormi, ktoré dokázali prezradiť týchto adminov, boli ich hlasy. Keďže na väčšine videí používali tzv. voice scrambler, čo je menič hlasu, nebolo jednoduché ich rozpoznať. Ale aj tu urobili zásadné chyby. Je dôležité uvedomiť si, že tento program sa používa len v tom prípade, ak chce mať každý v miestnosti zmenený hlas. Ale na festivale Pohoda im zlyhala technika asi 5 minút pred vystúpením. Takže bolo počuť ich pôvodné hlasy. A kto si dohľadá nejaké audio stopy, tak mu musí byť jasné, že ide o týchto pánov. Toto isté sa im stalo aj na festivale Grape.

Ďalšia rana prišla, keď ich natáčala TV Markíza v jednom obchodnom centre. Tam si menič hlasu nedali, ale nerobili ani žiadne záznamy na FB/instagram, aby ich nespoznali. Lenže našli sa tam ľudia, ktorí to natáčali a video dali von.

Danny tvrdí, že to nie sú klasickí liberáli, riadiaci sa heslom: ,,Hlboko s vami nesúhlasím, no urobím všetko preto, aby ste mohli svoj názor slobodne hlásať.“

Oni sú progresívni liberáli, teda: „Hlboko s tebou nesúhlasím a urobím všetko preto, aby si bol za svoje názory trestaný a umlčaný.“

Je jasné, že títo ,,pisálkovia“ nikdy neodkryjú svoju totožnosť, dokiaľ ich ľudia k tomu nedonútia. Nemyslím tým nejaké napádanie. Ale jednoducho ich prestať podporovať, všímať si ich a použiť ich zbrane: nahlasovať ich, robiť si z nich posmech pomocou obrázkov.

Demokracia je režim, za ktorý zomrelo príliš veľa ľudí na to, aby bolo trendom čítať urážlivé, dehonestujúce obrázky a komentáre, ktoré sú niekedy až za hranicou tolerancie, zdravého rozumu a zákona. Je smutné vidieť, že malé deti si od nich objednávajú veci a chodia po školách s tričkom s nápisom ZOMRI. Na druhej strane je ešte smutnejšie, keď taká škola, namiesto toho, aby konala, si ich ešte pozve na diskusiu.

Spoločnosť upadá radikálnym spôsobom. Zdravý rozum, racionálne zmýšľanie – to sú pre dnešné generácie úplne cudzie pojmy.

Chcem Vás všetkých poprosiť, šírte tento článok, aby sa každý dozvedel, akí ,,hrdinovia“ s taškami na hlavách blbnú deti na internete, akí ,,hrdinovia“ sa cez internet vyhrážajú, pričom ich najčastejšie používaným slovom je prak**t.

Autor: Jozef Repka (redakčne upravené)

Zdroj: https://blog.hlavnespravy.sk/13745/zverejnil-zakryte-tvare-adminov-zomri-ako-sa-mu-to-podarilo/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Ozaj, a nie je prianie ZOMRI nenavistny prejav? Vaskyho odsudili za to, ze traja pani sa sami identifikovali ako „hajzli“, ktorych (vseobecne hajzlov) sa Vasky vyhrazal, ze bude bit roxormi. Bol odsudeny za sirenie a podnecovanie nenavisti voci skupine obyvatelstva… Kazdy, kto si precita prianie na trickach a hlavach tychto pajacov, si musi byt vedomy, ze mu praju smrt. Takze sa vlastne dopustaju rovnakeho trestneho cinu ako Vasky – siria a podnecuju nenavist voci kazdemu, kto si ich slogan precita. A to je dost velka skupina obyvatelov – okolo 207 000 ich je urcite… Neexistuje vyhovorka, ze nemyslia toho, kto si to prave cita… inym to totiz nie je urcene. A aj keby to bolo myslene inym ako ty, co to prave citaju, ako to zmensuje ich prianie smrti „niekomu“ inemu?

Pridaj komentár