USA pod paľbou obvinení, ťaženie proti rasizmu sa dostáva na pôdu OSN

zdroj : www.globallookpress.com © Xinhua/ Zheng Huansong

Rada OSN pre ľudské práva sa zameriava na sťažnosti v Spojených štátoch a zvažuje vyšetrovanie po prvýkrát v západnej krajine. Všetkých 54 afrických krajín požiadalo o osobitnú schôdzu pred medzinárodnou komisiou a žiada vyšetrovaciu komisiu, aby preskúmala „systémový rasizmus“ a možné porušenia ľudských práv v USA a ďalších krajinách na celom svete. Predtým niekoľko vedúcich organizácií afrického pôvodu OSN požiadalo OSN o ďalšie kroky. „zdesení nespravodlivosťou rasizmu, ktorá je v našej hostiteľskej krajine a na celom svete stále rozšírená,“ uvádza sa v otvorenom liste od popredných predstaviteľov OSN.

Mimoriadna rozprava o rasizme sa uskutočnila v stredu v Rade OSN pre ľudské práva v Ženeve. Vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletová tam požadovala odškodnenie za storočia násilia a diskriminácie v dôsledku obchodovania s otrokmi a kolonizácie. Okrem iného sú podľa nej potrebné aj iné formálne ospravedlnenia.

O vytvorenie vyšetrovacej komisie tiež požiadal brat Georga Floyda, Philonise Floyd, Krátko nato podpísal prezident USA Donald Trump príkaz na reformu polície. Protestujúci aktivisti ju však označili za nedostatočnú.

Zdroj :

54 Staaten fordern Untersuchung der Gewalt in den USA – US-Vertreter nennt dies “lächerlich”, deutsch.rt.com, 18.06.2020

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply