Advokátska kancelária Jána Čarnogurského podala trestné oznámenie za šírenie nepravdivých informácií o Rostasovi

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Advokátska kancelária ÚLC Čarnogurský, s.r.o. podala dnes, 4.12.2019 na Generálnej prokuratúre 12-stranové trestné oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich tomu, že mohlo dôjsť k trestnému činu ohovárania a prípadne iných trestných činov.

K spáchaniu trestných činov došlo verejným oznamovaním, šírením a prezentovaním nepravdivých údajov o T. E. Rostasovi v relácii RTVS „Z prvej ruky“ dňa 5. 11. 2019 od 12:30 hod. V tejto relácii podpredseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Igor Rintel uviedol, že „Rostasa boli doma navštíviť policajti kvôli tomu, že sa vyhrážal ozbrojenými zbraňami“. Zároveň bolo verejne označené za nepravdu, že dôvodom policajného zákroku u Rostasa bolo, že „mal nejaké názory“. Vysielaním uvedených skutočností v relácii Slovenského rozhlasu došlo k poškodeniu vážnosti a dobrého mena v spoločnosti, narušeniu jeho rodinných vzťahov a v neposlednom rade vážnej ujme v zásahu do cti. Na základe zjavne nepravdivých informácií je tu dôvodné podozrenie, že ide o skrytý úmysel verejného útoku na Rostasa a jeho diskreditáciu nepravdivými tvrdeniami. Nemožno vylúčiť, že doposiaľ neustálený okruh páchateľov mohol konať spôsobom, ktorého cieľom bolo tvrdením a uvedením neprávd o T. E. Rostasovi práve pri téme antisemitizmus poškodiť jeho osobu a mesačník ZEM&VEK, a to len preto, že T. E. Rostas nemusí byť pohodlný pre jeho názory prezentované aj prostredníctvom mesačníka ZEM&VEK. V rozsiahlom Trestnom oznámení podáva Mgr. Art. Tibor Eliot Rostas v zastúpení JUDr. Mag. Jána Čarnogurskeho množstvo odôvodnení a dôkazov poukazujúcich na spáchanie niekoľkých trestných činov. Šéfredaktor Z&V týmto spoločnosti zároveň vysiela signál, že svoje meno a česť nedovolí hanobiť ani podpredsedovi Ústredného zväzu židovských náboženských obcí prostredníctvom verejnoprávneho média RTVS, ktoré má povinnosť poskytnúť priestor na vyjadrenie aj druhej strane, čo sa ani po niekoľkých urgenciách nestalo. Za takéto skutky musia niesť aktéri zodpovednosť, čo je dôvodom podania obsažného trestného oznámenia, na základe ktorého budú vypovedať aj moderátor RTVS Michal Katuška a Igor Rintel.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár