Agenda akceptovania pedofílie dorazila už aj na Slovensko

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Písal sa rok 2015, na Slovensku sa organizovalo Referendum za rodinu a ja som v debate na mojom facebookovom profile odkazoval mojim “slniečkárskym” priateľom (pojem “slniečkári” sa vtedy ešte nepoužíval), že nemám absolútne nič proti homosexuálom, ale keď táto LGBTI ideológia bude ďalej pokračovať, dožijeme sa nakoniec boja za práva pedofilov. Veľmi sa mi posmievali a virtuálne si “klepali na čelo”.

A v roku 2018 to začalo. Počas diskusie na konferencii TEDx Mirjam Heine z univerzity vo Würzburgu vyhlásila, že „pedofília je prirodzená sexuálna orientácia, rovnako ako heterosexualita.“ (http://caldronpool.com/tedx-speaker-says-pedophilia-is-a-natural-sexual-orientation/). „Mali by sme prijať, že pedofili sú ľudia, ktorí si nevybrali svoju sexualitu … Mali by sme prijať, že pedofília je sexuálna preferencia, myšlienka, pocit a nie čin. Mali by sme rozlišovať medzi sexuálnym zneužívaním detí a pedofíliou. Nemali by sme zvyšovať utrpenie pedofilov tým, že ich budeme vylučovať obviňovaním a výsmechom,“ tvrdila Heine. Minulý rok takisto česká youtuberka Šárka Art priniesla anonymný rozhovor s pedofilom, ktorý tvrdil, že on len v podstate miluje deti a túži mať s nejakým vzťah. V podstate nešťastný romantik, ktorý trpí nenaplnenou láskou, pretože vie, že jej naplnením by sa dopustil trestného činu.

V podobnom duchu sa niesol rozhovor so slovenským učiteľom – pedofilom, ktorý v pondelok zverejnil denník SME. Učiteľom sa vraj stal preto, aby bol “prospešný deťom”. “Mne sa veľmi páčia malé dievčatá. Vidím v nich veľkú krásu a veľmi nerád by som im akokoľvek ublížil nejakým sexuálne nevhodným správaním,” uviedol. Takisto, že sa zamiloval do svojej 10-ročnej žiačky, ale lásku jej vyznal až po rokoch, aby jej vraj neublížil.

SME venovalo ospravedlňovaniu pedofílie celé číslo. “Aj človek s „poruchou sexuálneho výberu“, ktorou pedofília je, má právo na život bez predsudkov, odsudzovania a perzekvovania. Lebo neplatí, že každý pedofil je sexuálny násilník. Páchateľov sexuálneho násilia proti deťom nájdeme často v skupinách, ktoré považujeme za sväté, v úvodzovkách aj doslovam,” napísal v ďalšom príspevku redaktor Jakub Filo.

Tému na svojom facebooku obhajovala aj Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá do SME odišla ako jedna z “rebelujúcich” redaktoriek RTVS: “Tak si predstavte, že sa narodíte, žijete normálny život, a v puberte zistite, že ste pedofil. Nijako ste to neovplyvnili, nič s tým neviete urobiť – prosto je to tak. Musíte sa s tým vysporiadať, a musíte sa s tým naučiť žiť. Denník SME dnes priniesol sériu článkov, ktoré poodhaľujú tento svet. Je to dôležitá téma a treba ju nielen čítať, ale čítať s porozumením.”

S porozumením si treba prečítať (pokiaľ ste sa s ním ešte nestretli) vysvetlenie Overtonovho okna, ako metódy postupného mediálneho spracovávania verejnosti tak, aby niečo, čo sa všeobecne považuje za neprijateľné a odsúdeniahodné, najprv uznala za hodné verejnej diskusie, neskôr to akceptovala, tolerovala, považovala za prirodzenú vec a napokon súhlasila s legalizáciou. O Overtonovom okne si môžete prečítať aj tu: https://zemavek.sk/metoda-overtonovho-okna-ako-v-spolocnosti-presadit-nemozne/. Argumenty, že by sme nemali hádzať do jedného vreca pedofilov, ktorí sa zdržali naplnenia svojich chúťok a tých, ktorí reálne ublížili dieťaťu, môžu na mnohých zapôsobiť ako opodstatnené. Ale prečo o tom vôbec hovoriť a medializovať to? Je zrejmé, že žiaden súd neodsúdi človeka len za jeho myšlienky. Lenže prečo by mala spoločnosť tolerovať ľudí s perverznou úchylkou? Prečo sa naraz v zahraničných, a už aj slovenských zdrojoch píše, že je to vlastne len ďalšia sexuálne orientácia a že “láska k dieťaťu” je tiež len formou lásky? V kontexte Overtonovho okna pochopíte, že ide len o začiatok dlhodobého procesu, na ktorého konci by mala byť popularizácia pedofílie, jej legalizácia a boj za “práva” pedofilov.

Je príznačné, že v ten istý deň Americká federálna prokuratúra obvinila známeho finančníka Jeffreyho Epsteina zo zneužívania maloletých dievčat. Epstein čelí obvineniu zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat. Najmladšie obete mali v tom čase podľa agentúry AP len 14 rokov. Predstavitelia prokuratúry tvrdia, že Epstein v rokoch 2002 až 2005 platil maloletým dievčatám za masáže a následne ich vo svojich domoch na Floride a v New Yorku pohlavne zneužíval.

Koncom decembra roku 2017 vydal americký prezident Donald Trump nariadenie, ktorého cieľom je zablokovať majetok a finančné prostriedky osôb podieľajúcich sa na porušovaní ľudských práv a korupcii, dá sa uplatniť aj na vysokopostavené osoby, zapletené do pedofilných sietí. O tom však v denníku SME nenapíšu, ku kauze Epstein zverejnili len stručnú agentúrnu správu, pričom sa v tom istom čísle zoširoka venovali spomínaným výzvam za “chápanie pedofilov”.

Zdroje: Z&V, FB, SME, TASR

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply