Ak spoznáme našu skutočnú históriu, elity nás už nebudú môcť ovládať

· Čas čítania: 5 min.
Foto: Archív Zem&Vek.

Ak si vo Wikipédii vyhľadáte meno Semir Osmanagič, získate obraz pseudovedca a podvodníka, ktorý označuje kopce uprostred Bosny za pyramídy, aby prilákal turistov a zarobil na tom. Osmanagić sa dlhodobo zaoberá históriou a archeológiou, pričom spolupracuje aj s odborníkmi z technických odborov. Tvrdí, že celá spoločnosť, vrátane vedy, je dnes ovládaná strachom a skutočné poznanie sa pokúša zatajovať alebo zosmiešňovať.

Čo z toho, čo nám hovoria nesprávne o našej histórii, je najzávažnejšie, čo z toho najviac slúži na manipulatívne účely?

V 21. storočí je ešte stále prevládajúcou paradigmou, že ľudia sú produktom evolúcie. Mnohí tvrdia, že náš pôvod musíme vysledovať smerom naspäť až k opiciam. Neandertálci boli najvyspelejším zvieraťom na tejto planéte. A potom prišiel Homo sapiens. Ale Homo sapiens nie je zvieraťom, je to inteligentná bytosť, ktorá má umelecké cítenie. Muselo by to trvať minimálne päť miliónov rokov vývoja, aby sa z neandertálca stal Homo sapiens, ale to sa stalo zo dňa na deň pred štyristotisíc rokmi. Inteligentný človek dneška je produktom genetického inžinierstva. Rozdiel spôsobuje jeden pár chromozómov. Neandertálec ako zviera bol perfektne prispôsobený životu na tejto planéte, ale mal len dve alebo tri genetické chyby. A potom prišli ľudia s päťtisíc genetickými chybami. V momente, keď sa taký človek narodil, mal veľkú percentuálnu možnosť, že raz ochorie na Parkinsonovu chorobu, rakovinu alebo na tuberkulózu. Ako je to možné? Ľudia nie sú produktom evolúcie, ale kombinácie 50 % génov z tejto planéty a 50 % kozmických génov iných, oveľa vyvinutejších druhov. Ak nám tieto gény poskytli inteligenciu a umelecké schopnosti, je to výborné, ale toto sú druhy, ktoré jednoducho neboli prispôsobené životným podmienkam na našej planéte. Takže je nesprávne to, čo nás učia o pôvode človeka.

Aj pôvod civilizácií, tak ako ho predkladá oficiálna história, je nesprávny, pretože organizované ľudské spoločnosti sa datujú stovky tisícov rokov dozadu. Možnože tým ľuďom nevládli ľudia, ale ľudia žili v týchto organizovaných spoločnostiach. Takže starý Sumer, respektíve Egypt, sú civilizácie, ktoré sa datujú desaťtisíc alebo dokonca až stotisíc rokov dozadu. A niektoré z tých pamiatok, ktoré prežili napríklad v Egypte, patria vyspelejším civilizáciám. Napríklad pamiatky, ktoré boli v Abú Sumbul, Koloseum alebo obelisky v Luxore a, prirodzene, všetky tie pyramídy. Všetko bolo postavené oveľa, oveľa skôr ako nám tvrdia. A nakoniec: hovoria nám, že egyptské pyramídy boli hrobkami faraónov. A mexické pyramídy boli postavené, aby na nich obetúvali nepriateľov. To všetko je úplne nesprávne. Najstaršie pyramídy sú súčasne aj tie najväčšie a tie najnadradenejšie, boli to veľmi komplikované energetické stroje, ktoré sa stavali po celej planéte.

Čo by sa v spoločnosti zmenilo, keby väčšina ľudí prijala, že ľudstvo vzniklo inak – tak ako tvrdíte vy? Prečo sú snahy potláčať tieto teórie?

Skôr alebo neskôr väčšina ľudí akceptuje pravdu. A prečo nás vlastne počas takého dlhého obdobia udržiavali v temnote? Čím menej toho vieme, tým ľahšie sa s nami manipuluje, a súčasne nás naďalej vlastne ponechávajú tomu, aby sme zápasili s každodenným životom. Nútia nás, aby sme pracovali podľa možností čo najviac, bombardujú nás rôznymi reklamami, aby sme kupovali veci, ktoré nepotrebujeme, takže potom zápasíme o financie. A súčasne nemáme čas, aby sme uvažovali nad skutočným cieľom nášho života, aby sme rozmýšľali nad našou duchovnosťou, spiritualitou, sme donútení, aby sme bojovali na každodennej báze.

Ak by ľudia vedeli, aká bola skutočná história a čo sa udialo za posledných dvestotisíc rokov, uvedomili by si, že na tejto planéte existovali oveľa vyspelejšie civilizácie. A vedeli by, že sú na jednej strane fyzické bytosti, ale na druhej strane aj duchovné. Majú päť fyzických zmyslov, aby nimi vnímali fyzickú realitu, a 30 duchovných zmyslov, aby pociťovali realitu, ktorá presahuje fyzické aspekty. Mohli by žiť v rovnováhe vo fyzických a duchovných záležitostiach. Predstavte si, že by ste mali možnosť cestovať časom a priestorom a videli by ste celú históriu našej planéty, celého vesmíru a videli by ste budúcnosť. Naozaj si myslím, že by sme sa stali slobodnými. Ak si predstavíte takúto spoločnosť slobodných mužov a žien, takýchto ľudí už potom nemôžete mať pod kontrolou. A toto nie je v záujme elít. Nie je v ich záujme, aby sme vedeli skutočnú históriu, rozvíjali naše duchovné schopnosti alebo odstránili strach z nášho života.

Toto tvrdia mnohí a aj ja často hovorievam, že naša moderná civilizácia funguje v strachu.

Bojíme sa v nadväznosti na náš vzdelávací systém. Študenti sa boja odborných asistentov. Odborní asistenti sa zas boja, čo povedia profesori, boja sa svojich dekanov a svojich rektorov. A aj v samotnom mediálnom svete sa redaktori boja toho, čo povie šéfredaktor, ak napíšu niečo nepohodlné. V korporátnom svete sa tí nižšie postavení manažéri boja tých vyššie postavených. A v náboženskom, religióznom svete nám tvrdia: boh nás stvoril, bojte sa boha. Áno, boh nás vytvoril, ale nie preto, aby sme sa ho báli, ale z lásky. Pritom spôsob, ako sa správame v korporátnych médiách, v politike, vo firmách, by mal byť spôsob plný rešpektu a rovnoprávnosti, rovnocennosti. Namiesto toho tam prevláda strach; ak spravíte niečo nesprávne, vyhodia vás. Ak prídete o prácu, prídete o príjem. Bez príjmu prídete o dom, auto a nebudete mať nič na účte. Prídete asi aj o svoju manželku. Takýmto spôsobom nás ovládajú, vládnu nám. Toto musíme zmeniť. Musíme sa snažiť o spoločnosť slobodných ľudí, ktorí majú slobodný prísun vedomostí a znalostí, pretože len na základe monopolu vedomostí a znalostí existujú elity. Druhý, veľmi dôležitý aspekt nášho života je prístup k energii, pretože dnes vidíme, že všetko vlastnia rôzne plynárenské firmy, automobilový priemysel, priemysel spracovávania uhlia, petrochemický priemysel, priemysel umelých hmôt, korporátny svet. Predstavte si, že by sme našli alternatívu namiesto takzvanej špinavej energie, špinavých zdrojov a nesprávnych frekvencií veľmi nákladnej, veľmi drahej energie. Ak by sme začali využívať zdroje čistej energie, neobmedzené zdroje takzvanej energie zadarmo, úplne by sme zmenili našu spoločnosť. Na týchto dvoch pilieroch – energia zadarmo a slobodný tok znalostí a vedomostí, by sa naveky zmenila tvár našej spoločnosti.

Autor: Marián Benka

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://bit.ly/kupit-online-zemavek-februar-2019

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár