„Antifašista“ Kiska sa bratal s Porošenkom, podporujúcim neonacizmus

Foto: Shutterstock

Andrej Kiska dnes spolu s ľuďmi z Progresívneho Slovenska chodí protestovať proti fašizmu a necháva sa vychvaľovať dovezenými Rómami z osád, za čo mu už na verejnosti prischla prezývka „Vajda“. No keď bol prezidentom SR, netajil sa svojimi vrelými sympatiami k vtedajšiemu ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi, s ktorým sa veľmi často stretával.

„Občania Ukrajiny v prezidentských aj parlamentných voľbách dali jasne najavo, že chcú ísť do demokratickej a slobodnej Európy,“ povedal Kiska v roku 2014, pri príležitosti Porošenkovej návštevy v Bratislave. V roku 2018 vyhlásil, že Ukrajina ide dobrým smerom a čoskoro bude v EÚ a NATO.

V tom istom roku sa Porošenko nechal vyfotografovať s ukrajinskými parašutistami, z ktorých jeden mal na uniforme umiestnený symbol elitných nacistických jednotiek Waffen SS – divízie Totenkopf. Po upozorneniach na túto skutočnosť stiahol fotografiu zo svoho facebooku:

Porošenko sa takisto často stretával a fotografoval s príslušníkmi extrémistického bataliónu Azov:

Príslušníci Azova sú známi svojimi antisemitskými názormi. Ich veliteľ Andriy Biletsky sa v roku 2016 vyjadril: „Historickým poslaním nášho národa v tomto kritickom okamihu je viesť bielu rasu v záverečnej krížovej výprave za jej prežitie, krížovej výprave proti semitmi vedeným podľuďom.“ V Azove sa často používajú nacistické, alebo im podobné symboly:

Andrej Kiska odmietol klásť vence padlým sovietskym vojakom na Slavíne spoločne s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom, pričom ho chcel pri jeho návšteve Bratislavy „napomínať za anexiu Krymu“. Ale Porošenka za jeho podporu fašistických skupín nekarhal, ten patril k jeho najobľúbenejším zahraničným partnerom.

Zdroje: HN, RT, ZDF, Globalresearch

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár