Arcibiskup Babjak sa vyhráža kňazom – bez testu nedostanú výplatu

Foto: youtube

Arcibiskup z dobrovoľnosti urobil povinnosť pod nátlakom a sankciami. Zašiel tak ďaleko, že kňazom zakázal vstup na „pracovisko“. Kňazi prešovskej gréckokatolíckej  arcidiecézy dostali od svojho arcibiskupa Jána Babjaka list, v ktorom sú nútení podstúpiť test na covid-19, ináč nedostanú výplatu a budú si musieť hradiť aj  odvody. Arcibiskup z dobrovoľnosti urobil povinnosť pod nátlakom a sankciami. Zašiel tak ďaleko, že kňazom zakázal vstup na „pracovisko“. Pracoviskom kňaza je aj fara, kde spoločne žijú mnohí aj so svojimi rodinami. Kňazi i veriaci sa pýtajú, komu v súčasnej dobe slúžia biskupi. Zo strážcov Božích tajomstiev sa stali hygienici a strážcovia nespravodlivých zákonov, ktoré prinášajú sváry a rozkoly a mnohé pohoršenia. Trpké ovocie zla nasilu ponúkajú svojim kňazom i veriacim. Nastala nám doba aká ešte nebola či len sa opakuje? Aj v minulosti mnohí biskupi a kňazi napomáhali „spravodlivej“ vláde komunistov či dokonca nacistov. Utrpenia, ktoré táto doba vtedy priniesla sú dnes zjavné a mali by sme sa na tom poučiť. Pridať sa na stranu zla, bezprávia, násilia, vynucovania niečoho vraj dobrovoľného, nie je od arcibiskupa Jána Babjaka vôbec zodpovedné. Boh miluje spravodlivosť a právo!

Autor: Gabriela Redeová

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Prehľad správ, 2.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár