Bábkoherečka Remišová má vlastné ministerstvo za peniaze nás všetkých

Foto: Youtube

O nekompetentnom správaní Veroniky Remišovej v prípade umelovyrobenej kauzy Govnet sa už popísalo toho dosť, aj my sme sa tejto téme podrobne venovali tu: https://zemavek.sk/remisova-preukazala-svoju-neschopnost-patrilo-by-sa-odstupit/. O podaní trestného oznámenia kvôli ohrozeniu bezpečnosti štátu v tom čase hovorili Peter Pellegrini a Richard Raši, ako aj jeden z IT špecialistov, ktorých neprávom zadržala NAKA, Ján Kotrady.

Namiesto vyvodenia politickej zodpovednosti a odstúpenia sa Veronika Remišová dočkala povýšenia (i keď toto bolo naplánované ešte pred spomínanou aférou). Od 1. júla už nie je podpredsedníčkou vlády pre investície a informatizáciu SR, ale ministerkou investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Špeciálne kvôli nej vzniklo nové ministerstvo, čím táto vláda jednoznačne ukázala, ako vážne to myslí so šetrením verejných zdrojov. Remišová to ako šetrenie nelogicky prezentuje: „Cieľom je zefektívniť všetko tak, aby sa viaceré činnosti nerobili na rôznych rezortoch viackrát, ako aj šetriť, zjednodušiť a zbaviť sa byrokracie.“ Pre ňu je podstatné, že pod jej krídla prejdú z iných rezortov rôzne lukratívne programy čerpania prostriedkov zo zahraničných fondov.

A čo sa týka šetrenia? Prinajmenšom do novovzniknutého ministerstva musia pribudnúť dvaja štátni tajomníci, každý s osobným autom a vodičom, ako aj riaditeľ kancelárie s minimálne dvomi asistentkami. A Remišová sama verejne priznala, že v budúcnosti chce rezort personálne posilňovať, najmä ľuďmi z IT oblasti. Dúfajme aspoň, že si od nich vyštudovaná bábkoherečka nechá poradiť a nevyrobí podobnú galibu, ako bola kauza “Remišová Gate”.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1. Remišovej ministerstvo rizika, napelete.sk, 6. 7. 2020

2. Remišová preukázala svoju neschopnosť, patrilo by sa odstúpiť, Zem&Vek, 21. 6. 2020

3. Remišová chce nové ministerstvo v budúcnosti posilňovať hlavne v IT oblasti, Trend, 1. 7. 2020

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply