Banáš: Vraj Európa potrebuje migrantov na prácu. Lenže vo východnej Európe je k dispozícii 26 miliónov kvalifikovaných nezamestnaných

Tagged With: , , , , , 1 Comment

Bývalý diplomat, politik, topmanažér, viceprezident parlamentného zhromaždenia NATO, dnes najprekladanejší slovenský spisovateľ. Hovorí, že invázia migrantov do Európy by nebola možná bez toho, aby to niekto organizoval, a že konzum dokáže zvíťaziť aj nad militantným islamom. S Jozefom Banášom sme sa rozprávali o najhorúcejšej európskej téme, ktorou je migrácia, a tiež o islame a kresťanstve.

Jednou najvážnejších tém týchto rokov je téma migrácie. Myslíte si, že inváziu migrantov do Európy niekto zorganizoval zámerne?

To je ťažko jednoznačne tvrdiť, ale keď sa nad tým logicky zamyslíte, prídete k záveru, že aby takéto niečo mohlo fungovať, je nevyhnutná sofistikovaná organizácia. Tí ľudia musia prísť na nejaké zberné miesto, tam ich musí niekto vybaviť na cestu, veď vidíte, že tí ľudia majú so sebou peniaze, mobily – až na tých úplne najchudobnejších Afričanov – niekto predsa zabezpečuje dopravu, organizuje prepravu po súši do cieľovej krajiny… takže nepochybne to vykazuje všetky znaky vysoko sofistikovanej organizácie.

Ale prečo sa to deje?

Nedávno bol v Bruseli summit, kde premiéri opäť dramaticky riešili ako budú deliť migrantov, ale nikto nepovie tú základnú vec: čo je dôvodom, prečo títo ľudia opúšťajú svoju vlasť. Je veľké svinstvo, že nikto zo zodpovedných politikov nerieši, kto a prečo spôsobil, že tí ľudia opúšťajú svoje domovy. Či sú to ekonomické dôvody v saharskej a subsaharskej Afrike, alebo či je dôvodom vojna, ako v Líbyi, Sýrii či Afganistane. Cynicky tvrdia, že musíme utečencom pomáhať v ich krajinách, ja však vravím, že postačí, ak ich nebudú okrádať. Oni tie krajiny okrádali a drancovali po stáročia a dnes chcú, aby sme s nimi boli solidárni. Líbya bola štátom s vysokou životnou úrovňou, ktorý sám absorboval množstvo africkej pracovnej sily. USA, Francúzsko, Veľká Británia a Taliansko ju zničili, dnes sa im to vracia a oni drzo volajú po solidarite.

Spomínate ekonomické dôvody. Je tu teda ešte vôbec reč o skutočných utečencoch?

Všetkým tým slniečkárom, ktorí, možno v dobrej viere, chodia s transparentmi „Vítame migrantov“ odporúčam, aby si položili otázku, ako by sa oni sami správali, keby tu teraz vypukol nejaký konflikt či vojna a vyhnalo by ich to zo Slovenska. Im by bolo jedno ako si ich rozdelia v nejakej krajine X, pretože by ich zaujímalo iba to, kedy sa budú môcť vrátiť domov. Utečencov nezaujímajú kvóty, ale to, aby ich nevyháňali z domovov.

Prečo nemecká kancelárka Merkelová ešte stále pozýva migrantov a stále trvá na svojom hesle „My to dokážeme“, hoci bežní ľudia v Európe sú z toho už zdesení?

Ona argumentuje tým zdanlivo logickým argumentom, že Nemecko a Európa starne a potrebuje prílev čerstvej pracovnej sily, ktorá bude robiť na dôchodky penzistom. Ale v tejto chvíli je v Európe 26 miliónov slušne kvalifikovaných ľudí z východnej Európy, ktorí nemajú prácu, tak prečo Merkelová nesiahne najprv po týchto ľuďoch? Majú podobné návyky, podobnú kultúru, tradície, sú pracovití a schopní. Prečo nesiaha po Bulharoch, Ukrajincoch, Srboch, ale namiesto toho po moslimoch, ktorí majú úplne iné hodnoty?

Je otázkou, do akej miery sú na európskom trhu práce vôbec použiteľní ľudia, ktorí sú často negramotní, majú nekompatibilné náboženstvo, ktoré otvorene hlása, že chce Európu obsadiť, lebo práve to je cieľom džihádu. Čo si myslíte o mieste islamu v Európe? Nemecká kancelárka povedala, že islam patrí do Európy…

Viete čo položí na kolená islam? Keď islam preberie naše kresťansko-materialistické hodnoty. Prečo sa bojíme islamu? Prečo sa Európa islamizuje? Je to v dôsledku toho, že viera moslimov je väčšia ako viera kresťanov? Kto má silnejšiu vieru? Tu všetci hovoria, že my máme naše kresťanské hodnoty, lenže to nie sú kresťanské, ale materiálne hodnoty. Prečo u nás nemáme po desať detí ako má moslim? Lebo keby som mal desať detí, tak majetok by som musel deliť desiatimi. Pred dvadsiatimi rokmi mala každá rodina v Nemecku dve deti a jedno auto, teraz má dve alebo aj tri autá a jedno dieťa. A tam to smeruje aj u nás. Naša materiálna nenažratosť, naše materialistické hodnoty kladú kresťanstvo celosvetovo na kolená. Kresťanstvo dnes rastie už len v tých najbiednejších krajinách Afriky a Latinskej Ameriky. No a moslimovia majú zatiaľ veľa detí, lebo väčšinou nie sú na tom materiálne až tak dobre, takže treba pre nich urobiť obchodné centrá, treba im nákupy, autá, televízory, pijatiku, drogy a do dvadsať rokov je po islame. Pretože oni zmenia svoje hodnoty. Zatiaľ majú idealistické hodnoty, že chcú šíriť islam po celom svete. Vplyv konzumu, materializmu, neustále súťaženie, snaha byť bohatší, úspešnejší, mať stále viac bez ohľadu na iných, položí islam na kolená rovnako, ako dnes kladie na kolená kresťanstvo v bohatej Európe.

Mnohí hovoria, že islam je skôr ideológia než náboženstvo…

Ale buďme aj my kresťania sebakritickí. Od začiatku dvetisícročnej histórie kresťanstva, alebo prinajmenšom od Nikajského koncilu v roku 325, keď cisár Konštantín urobil z kresťanstva štátne náboženstvo, keď sa začala história dogmatického kresťanstva – pozor, nehovorím o Kristovi a apoštoloch, to bolo to číre, ušľachtilé pôvodné kresťanstvo – sa kresťanstvo materializuje. A pýtam sa, od toho roku 325 dodnes čím sa preslávilo kresťanstvo vo svete? Dobyvačnými vojnami, krížovými výpravami, vyvraždili 20 miliónov Indiánov, vyvolali dve svetové vojny… a to všetko boli kresťania. Ešte aj symbolom kresťanstva je popravný a mučiarenský nástroj. Obávam sa, že keby sme teraz dali do súvahy zlé skutky moslimov a kresťanov, ktoré v histórii spáchali, mám veľkú obavu, že by ten kresťanský zoznam bol dlhší. Hoci moslimovia tiež šírili islam mečom, ale až od siedmeho storočia, takže majú čo doháňať…

Myslíte, že za tie hrozné veci mohlo kresťanstvo?

Samozrejme, že nemôžeme všetkých kresťanov hádzať do jedného vreca – nehovorím teraz o tom množstve statočných mníchov, mníšok a kňazov, mužov a žien, ktorí šírili a šíria Ježišovo slovo úprimne, s láskou a obetavo pomáhajú blížnemu. Kritický som voči dogmatickému kresťanstvu, voči ohlupujúcim rituálom a najmä voči zneužívaniu viery prostých kresťanov na obohacovanie sa cirkevnej vrchnosti. Veď si spomeňte na pálenie bosoriek, inkvizíciu, spomeňte si na Jana Husa, čo bol po Kristovi možno najúžasnejší človek, ktorý chodil po tomto svete, a len preto, že hovoril Kristovu pravdu, tak ho upálili. Toto majú byť tie naše ušľachtilé kresťanské hodnoty? Obávam sa, že keby sa dnes Ježiš so svojimi slovami a najmä skutkami objavil na Zemi, skončil by rovnako ako pred dvomi tisíckami rokov.

Autor: Ivan Lehotský

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/banas-vraj-europa-potrebuje-migrantov-na-pracu-lenze-vo-vychodnej-europe-je-k-dispozicii-26-milionov-kvalifikovanych-nezamestnanych/1484022

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy
One Response to "Banáš: Vraj Európa potrebuje migrantov na prácu. Lenže vo východnej Európe je k dispozícii 26 miliónov kvalifikovaných nezamestnaných"
  1. Správne. Teraz by mali tie miliardy, čo nakradli z Afriky, dať na rozvoj Afrike a na ľudské práva Afričanov. Prvá by mala kráľovná venovať damiant Kandahar, ktorý ma v Toweri na kráľovskej korune Juhoafričanom na vykúpenie pozemkov od bielych Angličanov: https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/38600237_289050188495777_1549474795664441344_n.jpg?_nc_cat=0&oh=627b918b96965568d539eb9ba12d6561&oe=5BCE6FC0

Pridaj komentár

  & Časopis