Bolívijský balíček pomoci pri liečbe covidu v cene 12 eur

· Čas čítania: 3 min.

Slovák, ktorý sa momentálne nachádza v La Paz (Bolívia, Južná Amerika) informuje vo svojich facebookových statusoch o starostlivosti štátu voči pacientom s ochorením COVID-19.

Ešte jedna COVID-19 lekcia zo zaostalej Bolívie:

La Paz je mesto, kde je relatívne zima a sucho (ideálne podnebie pre šírenie COVID-19).
Má vyše 800 000 obyvateľov, takže trochu väčšie ako Bratislava. Husto osídlené.

Napriek tomu, že je tu všetko otvorené (dnes som tu bol na masovom koncerte), tak situáciu s COVID-19 zvládajú výrazne lepšie ako Slovensko alebo ČR. A majú výrazne menej mŕtvych. (Bolívia má 11,3 mil obyvateľov, 242 tis prípadov covidu a 11 400 úmrtí s covidom. ČR 10,7 mil obyv. 1,15 mil. prípadov, 19 tisíc úmrtí, SR 5,4 mil obyv., 290 tis prípadov, 6200 úmrtí – poznámka redakcie).

V čom tkvie toto tajomstvo?

Mesto La Paz spustilo predaj 100 000 hotových COVID-19 medical kitov (viď obrázok nižšie), ktoré kúpite v každej lekárni za 100 bolívijskych pesos, čo je 12 eur. V čase najväčšej pandémie sa dali kúpiť za 6 eur.

To sú celkové liečebné náklady, ktoré tu zaplatí človek, ktorému sa začnú prejavovať COVID-19 symptómy.

Dostanete COVID-19 symptómy, normálne prídete do lekárne, kúpite si tento kit a celý jeho obsah podľa pribaleného letáku skonzumujete.

Neriešite žiadny recept, žiadnu byrokraciu.

S veľmi vysokou pravdepodobnosťou sa vyliečite.

Tento kit obsahuje:
ASA 100mg
Ibuprofen 400mg
Antigripal
Azithromycin 500mg
Ivermectin 6mg
Omeprazol 20mg

K tomu vám v rámci tejto ceny dajú ešte multivitamíny vrátane zinku.

A môžete si tiež kúpiť mesačnú dávku vitamínu D3 v jednej tablete 100 000 UI.
Priznám sa, že fakt nechápem, prečo takéto hotové kity za 6 eur nedistribuujú všetky lekárne vo všetkých slovenských mestách.Kvôli tomu, že najúčinnejšie látky tohto kitu (Azithromycin a Ivermectin) voľne nekúpite a vyžadujú byrorokratický recept od lekára, ktorý vám aj tak nepomôže, lebo tieto lieky nie sú k dispozícii, tak na Slovensku umiera tisíce ľudí!!!

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Pavol Luptak, facebook, 21.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár