Budhistická demagógia zmanipulovala verejnosť i médiá. Dalajláma presadzuje islamizáciu Európy!

· Čas čítania: 3 min.

Dalajláma presadzuje islamizáciu Európy, hoci to vzhľadom na nedávne titulky a zdanlivo razantný postoj tibetského lídra nevyzerá. Okrem prázdnych fráz, ktoré uspokojili pronárodné sily odmietajúce islamizáciu Európy a imigráciu, totiž dalajláma povedal aj mnoho iného, úplne protichodného.

Tibetský predstaviteľ, civilným menom Tenzin Gyatso, zatlieskal európskym krajinám za vítanie utečencov. Povedal: „Myslím, že Európa patrí Európanom.“ Medzinárodná tlač však vytrhla jeho slová z kontextu a radovali sa mnohí aj u nás, kde to alternatívne médiá a sociálne siete s nadšením rozosielali. Logicky z toho vyvodili, že výrok je proti masovému prísunu moslimských imigrantov do Európy, čím mu bol vytvorený mimoriadny imidž. Je však nutné pripomenúť, že dalajláma rovnako vo svojom prejave povedal: „Prijmite ich, pomôžte im, vzdelávajte ich… Ale títo ľudia by nakoniec mali zvelebovať svoju vlastnú zem.“

Každému zdravo zmýšľajúcemu je jasné, že sa jedná o majstrovskú hru so slovíčkami a v konečnom dôsledku o výzvu k prijímaniu migrantov, ktorých 99% už z Európy nikto milou výzvou nedostane. Merkelová takisto priznala, že multikulturalizmus, teda prísun islamských imigrantov zlyhal a neosvedčil sa, pretože sa neasimilujú, ale zároveň podpisuje nové zmluvy o ich masovom prísune.

Klincom do rakvy na konferencii vo švédskom Malmö (12.9.) bola deklarácia budhistu, že Európa je „morálne zodpovedná za pomoc utečencom, ktorí čelia ohrozeniu života.“ Počas verejného rozhovoru v holandskom Rotterdame (16.9.) svoje vyhlásenia ešte upresnil: „Keď utečenci z iných krajín prišli do Európy, bolo nádherné, že Nemecko a iné európske štáty im poskytli pomoc.“ Samozrejme nezabudol zahrať aj na city protimigrantsky naladených a uspokojiť ich hlad, keď dodal, že by sa malo jednať o pomoc dočasnú.

To, čo dalajláma povedal, je manipulačná lož. Na Slovensku sa v roku 2016 stretol s prezidentom Andrejom Kiskom, poradcom Martinom Bútorom, Pavlom Frešom (SDKÚ-DS), Luciou Ďuriš Nicholsonovou (SaS), Martinom Poliačikom (Progresívne Slovensko), Pálom Csákym (SMK) alebo Františkom Šebejom (MOST-HÍD), teda ľuďmi podobného razenia i názoru na imigráciu. V tom istom období, keď navštívil Českú republiku, vyhlásil: „Uvítanie utečencov je skvelá vec a mali by sa prijímať v súlade s prevenciou voči humanitárnej katastrofe a v rámci záchrany životov.“

Zmenil Tenzin Gyatso alias dalajláma tak rázne svoje stanovisko a začalo mu ako Tibeťanovi záležať na európskych národných štátoch? Nie, len presadzuje imigráciu ľstivejšie a efektívnejšie.

Pramene:
[1] Wonderful that European countries welcome refugees: Dalai Lama; autor: Lobsang Wangyal; Tibet Sun, 18.9.2018
[2] His Holiness the Dalai Lama’s Response to a Question about Refugees; Dalailama Official Site, 17.9.2018
[3] Dalai Lama: ‚Europe belongs to the Europeans‘; AFP/
thelocal.se, 13.8.2018
[4] World Refugee Day: A Young Refugee Reflects on Meeting the Dalai Lama; United States Institute of Peace, 20.6.2018
[5] The Dalai Lama speaks about Havel’s legacy, significance of the EU during Prague visit; ČTK, 19.10.2016
[6] Dalai Lama visits Slovakia, meets president, university students; The Slovak Spectator, 17.10.2016
[7] Dalai Lama: Take These Refugees (video); pridal AJ+; Facebook, 14.9.2016, 2:03


Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár