Čaputová a Soroš: dôkazy existujú

Foto zdroj: oral.sk

V posledných dňoch opäť silno rezonuje spojenie mien Čaputová a Soroš v slovenskom étery. Začalo sa to statusom na sociálnej sieti, kde predseda SMERu Robert Fico napísal, že “ČAPUTOVÁ JE PREZIDENTKOU CUDZÍCH ZÁUJMOV.”

Pred čím som včera na Slavíne varoval, sa dnes naplno potvrdilo – úradnícka vláda na čele s Ľ. Ódorom nie je prezidentkin návrh, ale Sorosova voľba,” uviedol Fico sa zdá sa, že zaťal do živého.

Vyjadrila sa aj prezidentka, ktorá chce využiť všetky právne prostriedky:

“Dnes Robert Fico opäť šíril klamstvá o americkej agentke, sorošovej vláde, konzultáciách s americkou ambasádou. Zhruba v tom istom čase som mala ďalšie dva výsluchy ako poškodená pre nové vyhrážky zabitím voči mne a mojim blízkym. Dôvody vyhrážok ako vždy rovnaké – americká agentka, soroš, americká ambasáda. Už nebudem po x-tý krát vysvetľovať, že je to absolútne klamstvo a zdĺhavo vysvetľovať, že okresný, krajský a napokon aj Ústavný súd sa jasne vyjadril, že tieto obvinenia sú nepodložené a prekračujú hranice politického súboja.”

Ale naozaj sú tieto vyjadrenia až také nepodložené klamstvá? Internet totiž nezabúda a na svetlo sveta sa dostal článok z roku 2019, ktorý vyšiel v britskom denníku The Guardian. Spomenul ho aj Robert Fico v diskusii s Michalom Kovačičom v relácii Na telo.

Americký miliardár a filantrop George Soroš, ktorý minul miliardy na – ako on sám hovorí – propagáciu demokracie, tam v mimoriadne otvorenom rozhovore diskutoval na rôzne témy. Vyhlásil, že je hrdý na to, akých má nepriateľov. A teší sa aj z vývoja situácie na Ukrajine. Bol rok 2019 a špeciálna vojenská operácia na Ukrajine bola ešte len v budúcnosti.

Sorošovi priaznivci by tvrdili, že to, čo pravicoví lídri považujú za „politické zasahovanie“, je len podpora slobodnejších a tolerantnejších spoločností. V článku sa píše aj to, že bývalý prezident USA Trump naznačil, že Soros možno platí nelegálnym migrantom, aby prišli do USA. V Turecku ho prezident Erdoğan nazval „mužom, ktorý poveruje ľudí, aby rozdeľovali národy a rozbíjali ich. V Taliansku Matteo Salvini tvrdil, že Soros chce, aby sa krajina „stala obrovským utečeneckým táborom, pretože má rád otrokov“. Zo všetkých svojich projektov je Soroš najviac hrdý na sľubný politický pokrok, ktorý sa dosiahol na Ukrajine, kde jeho nadácia už desaťročia podporuje širokú škálu “programov občianskej spoločnosti”.

A v tomto rozhovore sa objavuje aj meno Čaputová, dokonca sám Soroš potvrdil jej financovanie pre “podporu demokracie”:

“Zuzana Čaputová, ktorá bola v júni zvolená za prezidentku Slovenska, mi začiatkom tohto roka povedala, že je scestné, ak vlády v regióne obviňujú Soroša z politického zasahovania. Bývalá občianska aktivistka Čaputová v minulosti poberala granty Sorosovej nadácie a pôsobí úplne inak. „Vďaka peniazom od tejto organizácie sa na Slovensku urobilo veľa dobrej a hodnotnej práce,“ povedala mi v apríli, krátko po víťazstve v hlasovaní. “Väčšina grantov bola vo všeobecnosti na podporu demokracie, a nie na snahu diktovať konkrétne otázky,” uvádza sa v rozhovore.

Aby toho nebolo málo, aj z Francúzska prišli zvesti o tom, že Čaputovej nový premiér Ľudovít Ódor má blízko k Sorošovi. François Asselineau, francúzsky politik a predseda Ľudovej republikánskej únie napísal na sociálnej sieti twitter, že tvárou v tvár politickej kríze, vymenovala prezidentka Slovenska Čaputová za predsedu vlády viceprezidenta Národnej banky – Ľudovíta Ódora, a úplná náhoda je, že pán Ódor je tiež profesorom na Stredoeurópskej univerzite (CEU), ktorú založil George Soroš.

Foto: twitter/François Asselineau

A Robert Fico nebude ticho ani po vyhrážkach žalobou: “My nebudeme ticho, keď si moc v štáte uzurpujú nominanti Sorosových mimovládok, bez riadnych volieb!… Ak niečo tvrdíme, tak netárame, lebo sú na to verejne známe dôkazy. Médiá na fakty, že prezidentkina vláda má až neuveriteľne blízko k Sorosovmu svetu mimovládok, nechcú reagovať, pretože vedia, aká je pravda a klásť nepríjemné otázky pani Čaputovej sa predsa nesmie,” uviedol Fico.

Dodáva, že nebude nikdy akceptovať postup v štáte, ktorý popiera princípy parlamentnej demokracie o to viac, ak sa v éteri objavujú mená ľudí, ktorých má Sorosov svet na špagátiku.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Shaun Walker: George Soros: ‘Brexit hurts both sides – my money was used to educate the British public, theguardian.com, 02.11.2019
(2) Facebook/Zuzana Čaputová, 09.05.2023
(3) Facebook/Robert Fico, 09 a 10.05. 2023
(4) Twitter/
François Asselineau, 08.05.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply