České štatistiky: Koronapanika je podvod, minulé roky zomrelo viac ľudí ako počas „pandémie“

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Youtube

Podľa údajov zverejnených riaditeľom českého Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky (ÚZIS) Ladislavom Duškom, 92 % ľudí, ktorých smrť sa uvádza v koronavírusových štatistikách v ČR, nezomrelo primárne na Covid-19. Tieto údaje zásadne menia situáciu.

Toto číslo (92 %) je obrovské a potvrdzuje, že tvrdenie „zomreli na koronavírus“ je jedna obrovská mediálna lož. Médiá denne prinášajú správy o úmrtiach na koronavírus, aj keď táto formulácia je nepravdivá – a zároveň je aj veľmi nebezpečná, pretože medzi obyvateľstvom šíri paniku.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=34&v=1o73_PH6STo&feature=emb_logo

Hlavný štatistik Ladislav Dušek uviedol na odbornej konferencii, ktorá sa konala 26. 5. 2020 na Karlovej Univerzite v Prahe pod názvom „Čo vieme a nevieme o COVID-19“, že 92 % „Covid pozitívnych“ zomrelo na iné ochorenie, 60-70 % malo dokonca kumulované komorbidity (niekoľko chorôb).

Neexistujú žiadne dáta, že zomreli v príčinnej súvislosti alebo primárnou príčinou bol Covid-19. Takéto údaje podľa mňa ešte nemá žiaden štát,“ uviedol štatistik Dušek na konferencii, na ktorej boli vôbec po prvý raz zverejnené štatistiky týkajúce sa spojitosti medzi úmrtnosťou a Covid-19.

92% mŕtvych malo najmenej jedno a viac iných smrteľných ochorení

Médiá, ktoré ženú paniku do extrémov, sa tak podľa niektorých právnych expertov opakovane dopúšťajú trestného činu šírenia poplašnej správy. Rovnakým skresleným agresívnym spôsobom je možné interpretovať akékoľvek ochorenie, či už ide o chrípku, rakovinu alebo infarkty.

V Českej republike dokonca tento rok zomrelo podľa najnovších zverejnených štatistík menej ľudí ako vlani a predvlani. Vzniká logická otázka: Čo je to za pandémiu, počas ktorej zomiera menej ľudí, ako po iné roky?

Tento rok je v ČR menej mŕtvych ako minulý rok v rovnakom čase

Tento rok je v ČR o 400 mŕtvych menej ako minulý rok v rovnakom čase a dokonca o 2 219 ľudí menej ako v roku 2018

Častým argumentom šíriteľov falošných poplašných správ je, že „Covid oslabil organizmus“. Rovnakú vlastnosť má však aj chrípka, ktorá sa vyskytuje 4 x častejšie.

Najčastejšie išlo o ochorenia srdca, dýchacej sústavy alebo cukrovku,“ uviedol na konferencii hlavný zdravotnícky štatistik Ladislav Dušek. Či by títo ľudia zomreli, aj keby sa nenakazili Covid-19, neuviedol.

Na konferencii bol prítomný aj hlavný architekt „boja proti koronavírusu“ – námestník ministerstva zdravotníctva Roman Prymula.

Na otázku, prečo má Bielorusko v kauze Covid také skvelé výsledky, napriek tomu, že nazaviedlo žiadne opatrenia (bojujú vodkou, hokejom a poctivou prácou), Prymula odpovedal, že falšujú štatistiky. Na to mu ďalší z rečníkov odpovedal, že ich zrejme falšujú veľmi dobre, pretože nič tomu nenasvedčuje.

Iba 19% zomrelých bolo mladších ako 60 rokov

Štatistiky ÚZIS uvádzajú stav k 1. 5. 2020, kedy bolo zaznamenaných 240 prípadov úmrtia, pri ktorých bol pacient pozitívne testovaný na koronavírus. Iba 19 mŕtvych bolo mladších ako 60 rokov.

Štatistik Ladislav Dušek uviedol, že pri práci na štatistikách pracoval s termínom „Zomreli v súvislosti s COVID-19“.

Šesťdesiat až sedemdesiat percent zomrelých malo dokonca kumulované komorbidity, teda nie iba jednu, ale dokonca niekoľko vážnych ochorení. Všeobecne sa domnievam, že bude príčinná súvislosť úmrtí s onemocnením COVID-19 veľmi nízka,“ hovorí Dušek.

Prečo také drastické opatrenia?

Tieto šokujúce štatistické údaje nastoľujú otázku, či boli nutné masívne karanténne opatrenia, ktoré trvajú viac ako 70 dní, ktoré zastavili ekonomiku a priviedli mnoho občanov do finančných a psychických problémov.

Záznam celej odbornej konferencie „Co víme a nevíme o COVID-19“, usporiadanej Karlovou Univerzitou: https://www.youtube.com/watch?time_continue=12762&v=AfVbs1nD5XU&feature=emb_logo

Zdroj: https://www.czso.cz/documents/10180/138289250/obypzcr052620.pdf/aeda9b21-9502-4d7a-8a86-094c1d24417a?version=1.1

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár