„Chcem žiť v slobodnej krajine“. Salvini burcuje národ proti odnárodnenej vláde

Tagged With: , Add Comment

V Ríme sa v sobotu 19. októbra konalo mohutné zhromaždenie odporcov novej probruselskej vlády, ktorá sa 5. septembra chopila moci. Tvoria ju členovia zastupujúci štyri strany, ktorých viažu dve základné spojivá:

1. bezvýhradná servilnosť voči technokratom Európskej komisie

2. ochota odložiť nabok nezhody, len aby sa udržali pri moci a odrážali nápor Mattea Salviniho.

 

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Čo Talianom vadí

 

Tento najobľúbenejší politik krajiny Apeninského polostrova bol v auguste čiastočne vlastnou vinou vyšachovaný z vlády, keď názorovo lavírujúce Hnutie piatich hviezd, dovtedajší koaličný partner jeho Ligy Severu (La Lega), prevrátilo kabát a zostavilo koalíciu s Demokratickou stranou. Predsedom vlády ostal nestraník Giuseppe Conte, blízky Piatim Hviezdam. Národne konzervatívna línia jeho predošlého kabinetu, ktorému dominoval z postavenia podpredsedu vlády a ministra vnútra Matteo Salvini, sa otočila o 180 stupňov. Bella Italia sa náhle vrátila k centralistickej ľavicovo-liberálnej ideológii Európskej únie.

 

Vládnuca garnitúra v Ríme plní dve základné úlohy:

1. vháňa tretiu najväčšiu ekonomiku eurozóny pevne do područia svetovej finančnej oligarchie

2. oberá národ o jeho dušu, tradície a kresťanské hodnoty, aby ho zhybridizovala a Talianom vštepovala bezduchý ultraliberalizmus.

 

O nespokojnosti občanov s novým promigračným a eurohujerským kurzom druhej Conteho vlády svedčí prieskum verejnej mienky zo štvrtka 17. októbra. Zverejnil ho portál denníka Il Giornale, ktorý zhrnul výsledky do poznatku, že najsilnejšou stranou je Salviniho La Lega (31,8%). Jeho osobné preferencie dosahujú 39 percent. Staronový premiér Guiseppe Conte sa musí uspokojiť s 35 percentami.

 


http://www.ilgiornale.it/news/politica/lega-primo-partito-testa-testa-pd-e-5s-1770442.html

 

O náladách medzi obyvateľstvom, rozhorčeným z návratu k otváraniu prístavov votrelcom z Afriky, svedčia preferencie politikov odmietajúcich vítačstvo. Salvini je jasnou jednotkou. Za pozornosť stojí tiež skutočnosť, že 29% respondentov najviac dôveruje dáme, na ktorú sa bude môcť Salvini spoliehať pri presadzovaní národnoštátnych záujmov. 42-ročná Giorgia Meloniová je predsedkyňou národne konzervatívnej a euroskeptickej strany Fratelli d’Italia, v preklade Bratia Talianska. Za Bratov by hlasovalo v parlamentných voľbách 7,8% opýtaných.

 


https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:FDI_CN.png

 

Konzervatívny tábor sa môže v súčasnosti opierať aj o takého matadora talianskej politickej arény, akým je bývalý štvornásobný ministerský predseda Silvio Berlusconi. Jeho stredopravá strana Forza Ilalia by dostala 7,1% hlasov. 83-ročný miliardár a mediálny magnát je ako bývalý profesionálny zabávač a kráľ talianskeho bulváru povahou liberál, ale klasického štýlu. Odmieta si nechávať predpisovať, čo sa smie, a čo nie a je mu preto protivná úzkoprsosť neomarxizmu s jeho ideopolíciou, čo cajchuje aj nevinné vtipy ako nežiadúce. Jeho euroskepticizmus spočíva tiež v neochote nechávať si zväzovať podnikateľské krídla centralizáciou daňovej politiky pod naškrobený čepiec európskej rozpočtovej, menovej a daňovej únie.

 

V jednote je sila

 

Salvini tak vytvoril na sobotňajšom zhromaždení s Meloniovou a Berlusconim hlavné rečnícke trio. Všetci traja volali po zjednotení národne konzervatívnych síl do bloku, ktorý prevezme kormidlo po najbližších voľbách. „Sme na tomto námestí, lebo máme veľkú zodpovednosť a musíme reagovať na výzvu nášho národa, aby sme sa zjednotili,“ vyhlásil Il Cavaliere (Berlusconiho prezývka, v preklade Rytier). Giorgia Meloniová takisto vystihla náladu zúčastnených výzvou na obranu pred islamizáciou Európy (islamisation of Europe).

 

Masové zhromaždenie na námestí (Piazza San Giovanni) zorganizovala Salviniho Liga Severu a podľa jej údajov malo dvesto tisíc účastníkov. Za nádherného slnečného počasia ich azda najviac oslovil výrok, preložený do angličtiny ako „I want to live in a free country, where you can govern without waiting for a phone call from (German Chancellor Angela) Merkel or (French President Emmanuel) Macron“. Odcitovali ho viaceré tlačové agentúry, vrátane TASR takto: „Chcem žiť v slobodnej krajine, kde môžete vládnuť bez čakania na telefonát od (nemeckej kancelárky Angely) Merkelovej alebo (francúzskeho prezidenta Emmanuela) Macrona“ .

 


http://www.teraz.sk/zahranicie/v-rime-sa-zisli-tisice-salviniho/425222-clanok.html

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

Patrik Sloboda
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis