Čo má spoločné Kiska, drogy, zbrane a mafia? Viac, ako si myslíte.

· Čas čítania: 5 min.
Foto: SV

„Jemne“ to komentoval jeden príspevok na internete

Fico sa mýlil.
Na onej slávnej tlačovke kde usilovne držal basu a ostentatívne nevedel čo za priekak to má Kiska na daňovom a vo financovaní kampane, Fico naznačoval že síce nepozná detaily, ale vraveli mu že teda šéfe škoda že nemôžem viac ale ver mi, pecka, toto prezidentovi zlomí PR chrbticu.
Mýlil sa. Zvuk lámaných rebier a stavcov sa ozval z miesta, kde nebolo treba na partyzána pátrať v daňovom tajomstve. Stačilo len počkať lebo jesto aj onakvejšie biľagy.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Účasť na obchode kde zdravý rozum po prvom zhliadnutí kričí že to je asi centimeter od levelu „bytová mafia“, to už chce naozaj človeka zvláštneho razenia.
Ak majú v SMERe aspoň trocha zdravého rozumu, potenciálne toxické daňové tajomstvo dajú na maličký oheň a s plnou vervou sa vrhnú na to čo odznelo včera v Poprade. Že sa odrbáva v účtovníctve kampane, to tak akosi všetci predpokladáme a kým to ozaj nebije do očí, každý na to dlabe lebo veď tí druhí tiež a vôbec, toto je príklad normy ktorá došla k obsolentnosti čisto všeobecným pohŕdaním od všetkých súťažiacich. Že sa optimalizuje dépéháčka, to tak akosi tiež všetci očakávame, lebo veď kto neodrbe štát, odrbe vlastnú rodinu – aj keď tento konkrétny príklad je až bolesť pôsobiaci svojou primitívnou tupotou a levelom chucpe.
Dovolím si dodať že ak by zajtra vypuklo že sa zhojil ešte aj na eurofondoch , ostal by dobrým anjelom, možno so zlým účtovníkom a príliš kreatívnym citom pre da biznis. 
Lenže na primitíva skrz vydržanie očividným bielym koňom v konečnom dôsledku vlastnému susedovi roľu udrbať… To volá do neba.
Ozaj, tí farmári z východu minule proti čomu protestovali?
Nedá sa zároveň nepogratulovať bývalému šéfovi Ústavného súdu k myšlienke že krádeži vlastnej nehnuteľnosti najlepšie zabránime pravidelnou kontrolou nástenky na KÚ či nám náhodou neoznamujú nedoručenie zásielky na ktorú som nečakal.
Prípadný záujem o život a dielo sudcu JUDr Radačovského ktorému bola vec pridelená potom ponúka bonusovú jazdu len pre naozaj pokročilých, so zvyškom detailov však v nerozbornej jednote tvoriacu v naozaj dokonalej miniatúre krištalicky číru esenciu asi úplne všetkého, čo o stave morálky, právneho štátu a tak celkovo úrovni akceptovateľného v našej milovanej gubernii jedinec potrebuje vedieť.

Ale poďme po poriadku. Nebudeme dokladovať ako ku Kiskovmu „vydržaniu“ došlo, prípad je dostatočne známy.

Sudca Harabin v relácii Slobodného vysielača tvrdil, že na Najvyššom súde dochádza k manipulácii prideľovania senátov. Na margo tejto skutočnosti začala NAKA ex offo vyšetrovať túto neuveriteľnú kauzu (či však skonči nejakým vyvrcholením, je na slovenskom „skutosanestal“ otázne). Ryba smrdí od hlavy, niet dôvodu predpokladať, že sudca, či senát v inom prípade na inom súde nižšieho stupňa nemôže byť tiež „správne“ určený.

Sudca Radačovský, ktorý rozhoduje v prípade Kisku je totiž iný prípad.

V roku 1999 náhodná policajná kontrola na ceste v jeho aute našla 18 skladačiek kokaínu a rozobranú ostreľovaciu pušku. Po dvanástich rokov súdov, odvolávania a prieťahov bol Radačovský oslobodený. Keďže 9 a pol roka nemohol pojednávať, dostal vyplatený rozdiel, ktorý určite nebol v rádoch tisícov.

Dnes senát tohto sudcu rozhoduje v prípade, ktorý vrhá na Andreja Kisku ťažké podozrenie z neuveriteľne blízkych kontaktov s organizovanou zločineckou skupinou.

Kiskov advokát Mazák sa zas vyjadruje, že zlyhal štát, že Kiska kúpil pozemky v dobrej viere. Preto by mal škodu doktorovi Francovi nahradiť štát a „dobrého anjela“ Kisku by mali tí zlí policajti a sudcovia nechať na pokoji. Celkom originálna argumentácia. Ak nakoniec bude rozsudok v tomto zmysle vynesený, potom by sa v prípade každého nasledujúceho podvodu mohli dovolávať obete náhrady od štátu. A to je Mazák bývalý predseda Ústavného súdu…

Kiska a Fico – aký je rozdiel?

V skutočnosti je rozdiel medzi Ficom a Kiskom minimálny. Ak by mal Fico na krku podozrenia od čias vytunelovania Levočských strojární, finančný biznis zaváňajúci vydieračskými praktikami, pokusy o masívne daňové podvody a krátenie daní, resp. poslednú pozemkovú kauzu, musel by pred našimi novinármi chodiť kanálmi. Andrej Kiska však môže. Mnohí politici tvrdia, že Kiska nie je spolčený s oligarchami a korupčnými skupinami. Tiene minulosti jednak hovoria minimálne na regionálnej úrovni niečo iné a súčasnosť, keď je podporovaný médiami a stranou miliardárov z ESETu tiež nehovorí o úplnej samostatnosti. Rečičky o tom, že Kiskovi nič nebolo dokázané, ho potom kladú na rovnakú úroveň s Ficom alebo Kočnerom. Ani im nič nebolo dokázané.

Rozdiel medzi tým podozreniami na veľkosť „požíčaných“ peňazí zo strany Fica a Kisku je zrejme v tomto momente len rozdielom medzi účasťou na prístupe ku korytu. Fico má za sebou dlhú a bohatú kariéru, kde tých príležitosti bolo viac. Róberta Fica a celú bandu okolo neho od koryta treba dostať čím skôr. Ale úprimne, ak by ste si mali zvoliť pri správe svojich vlastných peňazí, zveriť niekomu správu spoločného majetku, napadlo by vás meno Kiska, rovnako ako Fico?

Existuje také porekadlo: Hovoriť striebro, mlčať zlato.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Andrej Kiska sa svojimi amatérskymi divadelnými predstaveniami možno zavďačil tým, ktorí ho do kresla dostali. Či to však bolo na prospech jeho osobného života zatiaľ nie je jasné. Možno by pre jeho kariéru bolo výhodnejšie, keby mlčal. A rozhodne by sa nemal viac unúvať s frázami o boji za právny štát. Kiskove činy a minulosť jeho slová spochybňujú.

Rozhodne je to prezident, na ktorého história Slovenska nezabudne – najdrahší, najmilitantnejší, nejmenej pracujúci, s množstvom podozrení, ktorými prekonáva aj Ivana Gašparoviča. Jeho predchodca mal však jednu podstatnú výhodu. Všetci poľovníci stáli za ním.

Zdroj: https://slobodnyvyber.sk/co-ma-spolocne-kiska-drogy-zbrane-a-mafia-viac-ako-si-myslite/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár