Čo všetko je v hre

Korporátne médiá pri udalostiach v poslednom období používajú rovnaké vzorce manipulácie na popisovanie udalostí. Uvediem štyri, ktoré sú úplne zrejmé:

1/ O epidémii Covidu písali akoby to bola prvá epidémia v ľudských dejinách, akoby nikdy doteraz nič podobné nebolo. Presne rovnako píšu o vojne na Ukrajine akoby to bola prvá vojna v ľudských dejinách a akoby aj teraz neprebiehalo niekoľko ďalších vojen, ktoré nás vôbec nezaujímajú.

2/ Cynická hra s ľudskými emóciami: Účelové zobrazovanie ľudí napojených na riadené dýchanie pri Covide, účelové zobrazovanie zničenej budovy ukrajinskej nemocnice.

3/ Gýčová a primitívna démonizácia: Démonom je vraždiaci vírus, proti ktorému sme bez vakcíny bezmocní a démonom je Putin, krvilačný šialenec Putler. Tiež sa jedná len o manipuláciu s emóciami, žiadne fakty.

4/ Mediálni manipulátori štylizujú prezidenta Zelenského do rovnakej polohy ako Grétu Thunbergovú, „šialenú Grétku“. Zelenský natáča pomaly denne videjká, v ktorých v Grétkinom štýle vznáša požiadavkyvoči celej zemeguli a nadáva všetkým politikom do radu: A politici, hlavy štátov, poslanci parlamentov, reagujú úplne rovnako, ako v prípade Grétky: Aplauzom a standing ovation. Je to úplne očividné. Pripomeňme si, že Grétku manipulátori stiahli z obehu zo dňa na deň, keď prestala byť užitočná. Zrejme to čaká aj Zelenského. Prečo korporátne médiá takto pracujú? Pretože sa riadia hlavným krédom postfaktuálnej spoločnosti, ktorý znie: „ Nie je dôležité, ako to bolo, ale ako sa to podá!“

Kriticky mysliaci človek ale hľadá pravdu, napríklad aj o vojne na Ukrajine. Zvláštne je, že na Ukrajine oficiálne žiadna vojna nie je. Ani Rusko Ukrajine, ani Ukrajina Rusku vojnu oficiálne nevyhlásili. Preto Rusi hovoria o špeciálnej vojenskej operácii, nie o vojne. Zrejme obe strany počítajú s tým, že im to vylepší vyjednávaciu pozíciu po ukončení konfliktu. Pri hľadaní príčin vzniku tohto konfliktu je potrebné hovoriť o príčinách

1/regionálnych,

2/ medzinárodných a

3/ globálnych,

ktoré sa stali dôvodmi, na základe ktorých sa Ruské vedenie rozhodlo vojensky zakročiť.

1/ Regionálne príčiny sú zločiny na rusky hovoriacom obyvateľstve na Ukrajine: Upálenie 40 nevinných ľudí v Odese, tisíce zabitých civilov pri odstreľovaní Donbasu a Luhanska, Alej anjelov na Donbase, čo je pamätník desiatokdetí, ktoré zahynulipri útokoch ukrajinskej armády. To nie sú hoaxy, to sú fakty.

2/ Príčinami medzinárodnými sú glorifikácia nacistickej a fašistickej minulosti Ukrajiny. Batalión Azov – internet je plný záberov Azovčanov s hákovými krížmi, fotky hajlujúcich ukrajinských prezidentov, glorifikácia a výroba národného hrdinu z fašistu Stepana Banderu, uctievanie ukrajinskej divízie Galícia, bojujúcej po boku hitlerovských jednotiek a ktorá vraždila a terorizovala aj Slovákov na Slovensku po potlačení SNP! Počas totality sa nemohlo hovoriť o ukrajinských nacistoch z divízie Galicia, len o nacistoch nemeckých, ale už je čas na pravdu a je potrebné informovať ľudí o ukrajinských nacistoch, terorizujúcich a vraždiacich slovenské civilné obyvateľstvo a partizánov v r. 1944 pri potlačovaní SNP! Slovenská republika by poskytnutie akejkoľvek podpory Ukrajine mala podmieniť oficiálnym ospravedlnením ukrajinského prezidenta a ukrajinského parlamentu za vraždenie a teror, páchaný na Slovensku a na Slovákoch počas druhej svetovej vojny nacistickou ukrajinskou divíziou Galícia!

3/ Globálne príčiny z ruského pohľadu možno vystopovať v Putinovom vystúpení na XI. Valdajskom fóre ešte v r.2014, kde vyhlásil, že najvážnejšou otázkou dneška je otázka: „Budú nové pravidlá, alebo sa hrá bez pravidiel?“ Putin vo svojom vystúpení konštatoval, že každá vojna končí podpísaním mierovej zmluvy. Po skončení studenej vojny však nebola podpísaná žiadna mierová zmluva, v ktorej by boli kodifikované nové pravidlá o geopolitickom usporiadaní. Anglosasi sa vyhlásili za víťazov studenej vojny, vznikol unipolárny svet a jediný hegemón sa začal rozhodovať podľa svojich potrieb a záujmov. Táto „hra bez pravidiel“ ale nepriniesla svetu viac pokoja a viac mieru: Vojna proti terorizmu, krvavé arabské jari v celom rade arabských štátov so vznikom ISIL, atď. svet robia nestabilným a menej bezpečným. Preto svet potrebuje nové pravidlá, postavené narovnováhe a vzájomnom rešpekte. Odpoveďou Rusku bolo hlboké ticho kolektívneho západu a ignorácia tejto ruskej požiadavky. Napadnutie Ukrajiny je odkazom, že Rusko prijalo hru bez pravidiel.Toto je fundamentálny odkaz svetovým elitám, o Ukrajincov ide až na poslednom mieste! Je to prekročenie Rubikonu zo strany Ruska, Rusko hodilo západu rukavicu. Anglosasi prijali hodenú rukavicu a zrejme s tým aj čiastočne počítali. Sankčná vojna proti Rusku nie je snaha o spravodlivosť a mier, je pokračovaním hry bez pravidiel. Súčasné sankcie sú opakovaným spustením železnej opony, ktorá je ešte tesnejšia, ako tá z čias studenej vojny pred rokom 1989. Za mimoriadne nebezpečnú pokladám snahu natláčať Fínsko a Švédsko do NATO. Nie je to nič iné, len preniesť ukrajinský problém do Škandinávie: Ak Rusi vnímali ako hrozbu fakt, že z Ukrajiny jadrová raketa doletí do Moskvy za 8 minút, za koľko minút doletí raketa z Fínska do Leningradu? Za 4 minúty? Vstup Fínska a Švédska do NATO by Baltické more zmenil na NATO-rybník, pretože mimo Ruska by všetky pobrežné štáty boli v NATO a tým by Rusko v tomto mori absolútne eliminovali. Je to očividná ukrajinizácia Škandinávie, modelovanie situácie, ktorá bude pre Rusov neakceptovateľná. Je to snaha o vyprovokovanie Ruska k preventívnej anexii týchto škandinávskych štátov a posúvanie sveta k jadrovému armageddonu. Toto je súčasť hry bez pravidiel. Ja len dúfam, že politici vo Švédsku a Fínsku si uvedomia tieto riziká a zachovajú si doterajší zdržanlivý postoj. Svet od kubánskej raketovej krízy v r. 1962 nebol tak blízko k jadrovému sebazničeniu, ako dnes. Súčasná svetová situácia mi pripadá ako scéna z westernu, keď dvaja kovboji stoja tvárou v tvár na prázdnej ulici s rukou na kolte a vedia, že ten, ktorý zaváha čo i len na zlomok sekundy, zomrie. Kto toto zastaví?

Autor: MUDr. Štefan Paulov


Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 


Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

 • Dobrý, triezvy článok. Som rád, že sú medzi nami ľudia, ktorí „chápu súvislosti“.

  V Kanade robili štúdiu o korelácii očkovaných s názormi na vojnu na Fuckrajine.
  Zistili, že očkovaní „súhlasia“ s masinstreamovými názormi (Rusko fuj, Sláva Ukrajine).
  Škoda, že to neboli americkí vedci – tí skúmajú „teplú vodu“.
  Ale k veci.
  Vlastne vyskúmali, že tí, ktorí prijali oficiálnu líniu msm médií o očkovaní, sú tí istí, ktorí majú „korektný“ názor na vojnu na Fuckrajine.
  Aké prekvapivé!
  Ale bez štúdie by to niekto vyhlásil za dezinformáciu….

Leave a Reply