DANKO SA VYJADRIL, PREČO BOJOVAL ZA DEFINÍCIU ANTISEMITIZMU

Druhý najvyšší ústavný činiteľ pred časom predložil Národnej rade SR definíciu, ktorá hovorí, že „antisemitizmus je také vnímanie Židov, ktoré sa môže prejaviť ako nenávisť k Židom. Rétorické a fyzické prejavy antisemitizmu sú namierené proti židovským alebo nežidovským jednotlivcom a/alebo ich majetku, proti inštitúciám židovskej komunity a náboženským ustanovizniam.“

Definícia však nepoukazuje na fakt, že aj Izrael sa môže dopúšťať chýb, veď aj Židia predsa prirodzene patria medzi ľudí, a teda sú aj omylní – ako každí iní ľudia. A teda jestvuje aj potreba, aby mohli byť konštruktívne kritizovaní, a to v záujme zlepšovania vecí verejných. “Slovensko je jeden z najnavštevovanejších regiónov práve týmito turistami – sem chodí 50-tisíc Židov ročne,” povedal predseda parlamentu Andrej Danko ako jeden z najdôležitejších argumentov na fakt, že sa všemožne snažil presadiť definíciu antisemitizmu. Druhý najvyšší ústavný činiteľ pre portál KĽÚČ OD… dodal, že Slovensko sa pred prijatím definície vracalo do stredoveku. “V komunikácii holokaustu nás vlastne ĽSNS v pozícii parlamentu dostala do ťažkej úlohy,” povedal s tým, že množstvo návštev Národnej rady sa vďaka kotlebovcom prítomným v zákonodarnom zbore nechcelo bilaterálne stretávať ani s predsedami iných slovenských parlamentných strán. “Ani jeden sa nechcel stretnúť, keď tam bola ĽSNS, kvôli týmto vyhláseniam.”

Danko uviedol aj jeden z dôvodov návštevy židovského štátu: v Jeruzaleme chcel zriadiť kultúrno-informačné centrum. Vysvetlil to aj faktom, ktorý mnohým nemusí byť známy – občania Izraela totiž radi trávia dovolenky v krajine medzi Tatrami a Dunajom. A to až tak, že vytvárajú rekord v návštevnosti. “Považujú nás za bezpečný štát,” povedal Danko s tým, že takto chcel vlastne prispieť k zlepšeniu postavenia Slovenska v očiach Židov. “Ja som to bral ako prvý krok k tomu, že jasnou definíciou antisemitizmu sa zbavíme tej nálepky, ktorú zbytočne dali národno-kresťanským silám, ako keby sme boli nacionálni extrémisti. A to som sa snažil aj Kotlebovi vysvetliť, že, preboha, veď vysporiadajte sa s tým, že ste nosili fašistický symbol na uniforme,” dodal pre klucod.sk s odôvodnením, že bez toho budú kotlebovcov stále považovať za politicky neakceptovateľných. Problém vidí v nosení symbolu, ktorý sa podľa Danka udeľoval ako ocenenie za vraždu vojakov Červenej armády.

Zdroje: http://klucod.sk/2020/02/18/predseda-nr-sr-andrej-danko-exkluzivne-pre-kluc-od-je-tazke-najst-media-ktore-by-hladali-pozitivum-nejakeho-poznania/ 

https://zemavek.sk/danko-sns-nepotopil-zsuzsovou-ale-podporou-zlocinneho-izraela/  

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply