Dávno pred Kyjevskou Rusou tu bola Veľká Tartaria

Tagged With: , , , Add Comment

História Ruska je určite jednou z najprekrútenejších a najfalšovanejších na svete. Mnohé generácie západných, ale aj východných „dobroprajníkov“ ju ničili, rezali a likvidovali s usilovnosťou, ktorá by sa dala využiť aj lepšie. Prečo im záležalo na tom, aby zničili históriu práve tejto krajiny? Odpoveď si nájdeme aj v súčasnosti. Viaceré sily sveta, tolerujúc mnohé iné národnosti a náboženstvá, sa za každú cenu snažia zničiť slovanstvo, slovanskú kultúru, tradície, vieru. Rusko bolo od nepamäti symbolom slovanstva, a možno práve preto ho už od začiatku chceli zlikvidovať. Keďže sa to nedarilo, vynasnažili sa aspoň prekrútiť, očierniť a vymazať jeho históriu.

Nezačneme od starodávnych čias, ale tým, čo je ako-tak známe z pohľadu „oficiálnej“ histórie Ruska. Vo všeobecnosti sa rok 862 n. l. považuje za moment založenia starého ruského štátu. Vtedy Slovania – Rusi pozvali Varjagov Rurikovcov, aby vládli ich zemi. Doposiaľ vo svete panovala tzv. normanská teória o vzniku Ruska: na územia, kde žili mnohé slovanské kmene, prišli traja bratia Rurik, Sineus a Truvor, ktorí boli Normani, Škandinávci, Varjagovia – teda všetko možné, len nie Slovania. Začali vládnuť v troch ruských mestách. Tak podľa západných historikov Normani, Varjagovia vytvorili štát pre Rusov, Slovanov.

Je tu však jedna chybička krásy. Mnohé najnovšie archeologické objavy potvrdzujú, že: po prvé, Slovania prišli na územie Európy oveľa skôr, ako sa to uvádza v súčasných učebniciach, a po druhé, žili na oveľa rozsiahlejšom území – takmer od nepamäti slovanské kmene osídľovali celú Áziu a väčšiu časť územia Európy. Väčšina západných historikov to popiera.

Autor: Eugen Paľcev

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis