„Demokrat“ Goda otvorene volá po cenzúre

· Čas čítania: 3 min.
Jakub Goda ocenený ako najlepší bloger Novinárskou cenou Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti. Foto: Facebook.

Bloger a v podstate externý redaktor Denníka N Jakub Goda, ktorý bol pôvodným iniciátorom vyradenia mesačníka Zem&Vek z ponuky reťazca BILLA, zverejnil v pondelok na svojom facebookovom profile nasledujúci status:

„Čo sa stalo s americkým Rostasom – Alexom Jonesom po tom, ako ho „vylistovali“ z Facebooku, Youtubu, Twitteru, Apple a aj zo Spotify podcastov?

Behá s megafónom po novinárskych diskusiách a k všeobecnému pobaveniu tam huláka o fašistoch, cenzúre a slobode slova. Keď sa to snažil streamovať cez jeho záložný Twitter účet, tak tam nazbieral slabých 15 000 pozretí (predtým mal milióny).

Inými slovami, presunul sa z mainstreamu presne tam, kam patrí – do polohy čudáka hulákajúceho na ulici.

Takže hej, keď sa veľkí hráči rozhodnú dištancovať od bláznov, vie to priniesť okamžité výsledky.

A presne takto by mal dopadnúť Rostas a jeho plátok Zem a vek – ako kuriozitka v obskúrnych pouličných trafikách. Slušný obchod nepredáva antisemitizmus a rakovinové hoaxy.“

Nebudeme tu teraz do podrobností rozoberať, že sme nikdy nevystupovali voči židovskému etniku alebo náboženstvu, ani sme neodrádzali ľudí od chemoterapie. Kritizovali sme politiku štátu Izrael a ideológiu sionizmu, pričom nikto z našich autorov nepriniesol tak ostrú kritiku ako newyorský rabín Yisroel Dovid Weiss v exkluzívnom rozhovore pre náš časopis. S tým, čo sa deje v Izraeli, sa nestotožňujú mnohí ortodoxní židia. Rabín Weiss dokonca súhlasil, že sa stane Zem&Vek pozitívnou osobnosťou. Rozhovor s ním si môžete prečítať aj tu:
https://zemavek.sk/rabin-weiss-za-holokaustom-antisemitizmom-a-izraelskym-terorom-stoja-sionisti/

A ča sa týka „šírenia rakovinových hoaxov“, tak sme len upozorňovali na štatisticky nízku účinnosť klasickej liečby a informovali sme o alternatívnych postupoch. Treba pripomenúť, že s nami už dlhší čas spolupracuje jeden z najvýznamnejších slovenských onkológov a priekopník výskumu rakoviny, MUDr. Ján Lakota. V čase, keď na nás naši neprajníci útočili s tým, že údajne ohrozujeme verejné zdravie odrádzaním od klasickej medicíny, nám pán Lakota poskytol tento rozhovor:
https://zemavek.sk/mudr-lakota-nikde-som-sa-nestretol-s-tym-ze-by-zem-a-vek-odradzal-od-navstevy-lekara/

Ale pochopiteľne, ľudia ako Goda sa vždy do niečoho zadrapia. A nepovedia skutočný dôvod, prečo im vadia médiá ako Zem&Vek. Strážnym psom systému vadí časopis, ktorý spochybňuje existujúci neoliberálny režim a zároveň jeho popularita stúpa. Zakazovanie kritiky spoločenského systému a volanie po obmedzovaní priestoru pre kritikov je však znakom totality. Jakub Goda v svojom statuse otvorene a úplne nepokryte volá po cenzúre. Ak náš časopis porušil svojím obsahom zákony, tak na to sú tu orgány činné v trestnom konaní, aby zasiahli. Ak časopis zákony neporušuje, akákoľvek cenzúra je neprípustná. Ale Goda tvrdí, že rozhodovať alebo spolurozhodovať o tom, ktoré informácie sa k ľuďom dostanú, by mali veľké spoločnosti, teda súkromné subjekty. Toto má byť názor demokrata?

Na Godov status reagoval aj náš šéfredaktor Tibor Eliot Rostas:

„Aká je teda realita? Ľudia ako Goda sú len užitoční idioti v úlohe besných psov strážiacich koncentráky. Takýto idioti sú nielen ľudské a morálne bahno, ale aj negramotní a primitívni luhári. Ako prostoducho a svojej vlastnej úrovni naivne huckajú ľudí, aby nenávideli trebárs Kaufland, kde zatiaľ ešte odolávajú úbohým manieram vydierania z prostredia mimovládnych, bohato sponzorovaných neziskoviek a Kiskovej kancelárie. Godovi a spol. ešte raz a dôrazne pripomíname fakt, ktorý si môže overiť, ak nebude lajdák, poflakovač a prostoduchý lenivec: jeho aktivita reťazcu BILLA absolútne nepomohla. Naopak. V očiach verejnosti veľmi utŕžilo jej obchodné meno. A ZEM&VEK? Nuž ako sme už písali: augustové číslo 2018, ktoré už BILLA nemala v ponuke, malo najvyšší predaj za obdobie viac ako jeden rok. Len tak ďalej Godovci, God job! :)“

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár