Desiatky sterov a žiadny vírus, ukázal pokus v nákupnom centre

· Čas čítania: 2 min.

Desiatky sterov a žiadne stopy po koronavíruse. Asociácia nákupných centier chce pomôcť vládnej neústupčivosti novým znaleckým posudkom experta na molekulárnu genetiku Omara Šerého.

Podľa vyjadrenia OC Galéria Santovka sa stery vykonávali na najfrekventovanejších miestach a po celú dobu otvorenia centra upratovači vybrané miesta nedezinfikovali. V supermarkete Albert daný deň platilo 3147 ľudí a odhadom tisíc ďalších im robilo doprovod.

Asociácia nákupných centier sa vyzbrojila znaleckým posudkom profesora Omara Šerého, neurobiológa a špecialistu na DNA diagnostiku, a snaží sa zatĺcť klin do názorovo rozpoltenej vlády. Otvorenie obchodov je podľa obchodníkov bezpečné.

Dôkazom má byť pätnásťstránkový znalecký posudok, ktorý získali Zoznam Správy. Neurobiológ, ktorý vlani v apríli varoval pred predčasným uvoľňovaním reštrikcií a riadeným premorovaním obyvateľov, vykonal v stredu 17.2.2021 medzi 18:30 až 19:30 v olomouckom obchodnom centre Galéria Santovka desiatky sterov s jasným záverom: „Nebola potvrdená prítomnosť vírusovej RNA vírusu SARS-CoV- 2. Znamená to, že na uvedených povrchoch nebol prítomný vírus SARS-CoV-2, ktorý by bol schopný infikovať jedinca, ak by sa týchto povrchov dotkol.“

Expert zisťoval prítomnosť vírusu na desiatkach miest. Na tlačidlách pri vjazde na hornej parkovisko, tlačidlách vo výťahoch, madlách na eskalátoroch, kľučkách u kabín na WC, madlách košíkov a vozíkov v predajni Albert, displejoch samoobslužných pokladní a rukách pokladničných. „Čisté“ boli aj vzorky zo vzduchu odobraté v časoch od 9 hodín ráno do 18 hodín večer.

Celkom vykonal 51 sterov s negatívnym výsledkom.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Desítky stěrů a žádný virus, ukázal pokus v nákupním centru, Seznamzpravy.cz, 19.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár