Dohoda o prijímaní migrantov na regionálnej úrovni

· Čas čítania: 3 min.

Opäť sme o krok bližšie k zaplaveniu krajiny migrantami. Európsku komisiu vytrvalo mimoriadne trápi, že krajiny strednej Európy sa nemusia potýkať s teroristickými útokmi, znásilneniami, pálením kostolov, zakladaním ghet a „no-go“ zón. V piatok 19. marca bola na online konferencii Bruselských aparátčikov na Európskom výbore regiónov schválená migrácia na regionálnej úrovni. Odhlasovali aj pakt imigrácie, povinnosť Slovenska a krajín, ktoré doposiaľ odmietali migrantov prijímať migrantov na tzv. relokáciu, čo v praxi znamená, že nám presunú tisíce migrantov, ktorých nechce Nemecko a ďalšie krajiny EÚ a v rámci tohto programu môžu byť repatriovaní. Samozrejme, má to háčik, väčšina z migrantov nemá doklady a pôvod ich krajiny je neznámy.

Ak doposiaľ nebolo možné schodnou cestou dosiahnuť prísun tisícov migrantov na vládnej úrovni a cez vládne zákony, využili regióny, v ktorých boli v minulých voľbách do miestnych zastupiteľstiev zvolení mnohí poslanci a primátori Progresívneho Slovenska alebo iného liberálneho zastúpenia. Z utajovaných informácií preniklo na verejnosť, že za Bratislavu sa zúčastnil progresívny primátor Matúš Valo a delegáciu viedol predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Ďalšími, ktorí podporili prijímanie migrantov na regionálnej úrovni boli primátorka Prešova Andrea Turčanová, primár Kežmarku Ján Ferenčák, Jaroslav Hlinka – starosta Košice juh, Jozef Berényi vicežupan Trnavy, Milan Belica z Nitry, predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka a predseda Prešovského samosprávneho kraja Miroslav Repašský.

Podľa všetkého sú pripravení bez informovania a súhlasu voličov, participovať na prijímaní a v rámci akčného plánu na roky 2021 až 2027 prijať a integrovať novo prichádzajúcich migrantov.

Eurokomisárka Johanssonová hovorí o presune až 30% migrantov do krajín východnej Európy, prednostne na Slovensko a do Čiech, pretože je málo pravdepodobné očakávať, že Maďarsko, či Poľsko ustúpia zo svojich nekompromisných pozícií, pričom zamlčala celkový reálny počet, ktorý pravdepodobne môžeme počítať s počtom pár stotisíc, možno aj milión.

Vo svojom nátlakovom prejave podpredsedníčka Krajinského snemu spolkovej krajiny Brémy Antje Grotheerová uviedla: „Ako európske mestá, obce a regióny musíme pracovať na účinných riešeniach založených na základných európskych hodnotách, spravodlivosti a spoločnej zodpovednosti. Požadujeme preto mechanizmus solidarity v oblasti migrácie, ktorý zohľadní naše názory a účinne zmierni záťaž pre regióny v prvej línii. Okrem toho sa musí uprednostniť ochrana základných práv migrantov, najmä detí a maloletých osôb. Potrebujeme rýchlejšie postupy vykonávané v súlade s ľudskými právami. Európa, v ktorej sa na nikoho nezabudne, sa nesmie zredukovať na projekt à la carte, ale vyžaduje si solidaritu a spravodlivosť.“

Absurdne znie zaradenie Slovenska a krajín V-4 do spoločnej zodpovednosti za milióny mŕtvych pri dobývaní krajín tretieho sveta, za otrokárstvo a plienenie ich zdrojov. Vziať zodpovednosť na svoje plecia, by znamenalo prihlásiť sa ku genocíde a otrokárstvu voči obyvateľom afrického kontinentu. Prevziať zodpovednosť znamená hlásiť sa ku stáročia trvajúcim zločinom.

Rovnako absurdná  je požiadavka o rozdelení zodpovednosti, ak máme participovať, pri rozdeľovaní eurofondov a o vyrovnávaní životnej úrovne občanov EÚ sa o solidarite vôbec nehovorí.

V čase spustenej umelej „pandémie“, kedy bola úmyselne zlikvidovaná slovenská ekonomika, zaťažiť vyplienený slovenský rozpočet desať tisícami „hostí“ s vysokými finančnými nárokmi, diametrálne odlišnou kultúrou, sa inak, ako kultúrnou a ekonomickou genocídou nedá nazvať.

V tejto súvislosti bolo aj vo februári na programe vlády rokovanie na tému Migračná politika Slovenskej republiky s výhľadom do roku 2025, ktoré zatiaľ nebolo uzavreté. Vymenovanie Jána Orlovského, vášnivého zástancu islamu a prijímania migrantov, na čelo migračného úradu dopĺňa jednotlivé diely skladačky.

Dali občania mandát predstaviteľom obecných zastupiteľstiev a Matúšovi Vallovi, či Jurajovi Drobovi a ďalším na využívanie rozpočtov zastupiteľstiev z daní ich obyvateľov na obsadenie obcí, ubytovanie, kŕmenie a prevýchovu a integráciu tisícov cudzincov?

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

1/ cor.europa.eu – Integration-of-migrants-partnership-for-EU-support-to-local-action

2/ ec.europa.eu/transparency/regdoc/rep/1/2020/SK/COM-2020-758-F1-SK-MAIN-PART-1.PDF – 24.11.2020

3/ slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/LP/2020/385/pripomienky, 24. septembra, 2020

4/ slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/LP/2020/385, 08.02.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár