Doktor Traubner sexuálne obťažoval pacientku s epilepsiou

Foto: Wikipedia

V aktuálnom čísle mesačníka Zem&Vek sme do rubriky Pavučina zaradili MUDr. Traubnera, ktorý nášmu kolegovi, Dr. Gustávovi Murínovi verejne napísal, že do Zem&Vek slušní ľudia nepíšu. Agenda hnevu, zloby a nenávisti je kruhom ľudí s pocitom nedotknuteľnosti vlastná a ženie ich do iracionálnych útokov proti Zem&Vek už dlhé roky. Faktom ostáva, že autori Z&V sú už od jeho vzniku skúsení žurnalisti, lekári, vedeckí pracovníci, výskumníci, právnici, filozofi a umelci z celého sveta. Tŕňom v oku „nedotknuteľných“ je skutočnosť, že ich monopol na tvorbu verejnej mienky narúšajú neskreslené informácie a nadčasové články Z&V a ďalších nezávislých médií. Aktuálne sa objavila informácia, kde Kristína Šlesárová pre medium.com otvorene píše o svojej traumatizujúcej skúsenosti s pánom Traubnerom:

„V roku 2017 so mnou Mário Šmýkal robil rozhovor pre denník SME o mojom boji s epilepsiou. V rámci rozhovoru som spomenula aj to, ako ma prvý neurológ, ku ktorému som sa dostala, sexuálne obťažoval. Vtedy som ho nemenovala, dnes sa však táto téma aj vďaka Zuzane Kovačič Hanzelovej opäť dostáva na povrch, a tak ho už menovať môžem. Profesor Traubner vtedy dobre vedel, čo robí. Ja nie. Mala som 18 a bola som vystrašená. Rodičia boli vystrašení. Ich dovtedy zdravej dcére zrazu diagnostikovali epilepsiu, o ktorej nikto z nás nič nevedel. Rozhodli sa preto dostať ma za každú cenu k tomu najlepšiemu odborníkovi na Slovensku. V tej dobe ním bol zhodou okolností práve profesor Traubner. Ten zvyšok je už známa história. Trvalo mi niekoľko vyšetrení, kým som nabrala odvahu povedať našim, že do jeho ordinácie už nikdy nevkročím. Že už pred ním nebudem chodiť len v nohavičkách, že už ho nenechám nazerať do nich, že už nechcem počúvať jeho reči a otázky o mojom sexuálnom živote.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár