Doktrína NATO o jadrových zbraniach ponára Európu a svet do vážneho rizika, jadrové zbrane v Nemecku

Tagged With: , , , , Add Comment

Jadrové zbrane v Nemecku- V rámci Európy je menej známe, že na dnešnom kontinente sa  nachádzajú desiatky amerických jadrových zbraní. Jedným z dôvodov tohto rozsiahleho nedostatku povedomia o zlovestnej prítomnosti jadrových zbraní je aj to, že sa o tejto téme sotva diskutuje v hlavnom prúde. Môže za to prebiehajúce politické a mediálne mlčanie, týkajúce sa jadrových zbraní.

V Nemecku, ktoré je mocenským centrom Európy, sa v idylickom zalesnenom prostredí na leteckej základni Büchel v široko-západnej časti krajiny nachádza dvadsať amerických jadrových bômb B61. Tento vojenský komplex hostí personál patriaci americkému letectvu a kritické rozkazy v Bücheli takmer určite pochádzajú z Washingtonu. Táto taktická jadrová bomba B61, s najvyšším výnosom (400 kilotonov), je viac ako 25-krát silnejšia ako atómová zbraň, ktorá bola v auguste 1945 uvalená na Hirošimu (15 kiloton). Posledný počet obetí vzrástol nad 120 000, z ktorých väčšina boli civilisti. Polovica maximálnej výbušnej sily B61, 200 kiloton, by bola schopná zničiť veľké mesto s miliónom ľudí. Po takomto útoku by nevyhnutne nasledovalo uvoľnenie ďalších jadrových bômb, niektoré z odvetných opatrení, čo by urýchlilo fenomén súdneho dňa. Letecká základňa Büchel a jej jadrová vyrovnávacia pamäť sú znepokojujúco vzdialené menej ako 75 míľ od Kolína nad Rýnom, štvrtého najpočetnejšieho mesta Nemecka, ktoré tvorí jeden milión obyvateľov. Viac ako 100 míľ od Büchelu je Frankfurt, piatym najväčším mestom v Nemecku, kde žije 730 000 občanov – kým menej ako 200 míľ na juh leží Stuttgart, šiesty najväčší mestský okruh Nemecka s viac ako 600 000 obyvateľmi.

zdroj: globalresearch.ca

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis