Dôvody pádu PS/Spolu

· Čas čítania: 4 min.

Komentátor Ľubor Kyselý na portáli Webnoviny hodnotí príčiny volebného pádu koalície PS/Spolu. Prirovnáva ho k povestnému prepadu strany Sieť Radoslava Procházku, ktorý sa pasoval za „gazdu pravice“. Toto je podľa jeho slov 5 hlavných príčin neúspechu progresívcov (redakčne krátené):

„1. Protipól Čaputovej

Kampanieri PS/Spolu nielenže opustili štýl, ktorým v prezidentských voľbách tak presvedčivo zažiarila Zuzana Čaputová, oni vsadili na presný opak. Voliči prezidentky, ktorí logicky inklinovali k jej materskej strane, tak museli ostať zaskočení konfrontačným tónom, ktorý dvojkoalícia nasadila. Rozbehli akcie, o ktorých sa v očarení samými sebou samoľúbo domnievali, že sú ich svätým právom. Zabudli sa sami seba spýtať, ako by zareagovali, keby sa úlohy vymenili a kotlebovci by rušili ich zhromaždenia, alebo si na bilboardy šupli slogan „Poďme do nich.“ To by bolo kriku, čo si to dovoľujú, všakže?

2. Úbohý líder

Stávka na Michala Trubana bola naozaj nesprávna. Fakt si niekto myslel, že prihlúple videá o drogách ostanú niekde zabudnuté? Alebo ich nový líder zatajil a volebný tím o nich nič nevedel? Je to možné, keďže po ich zverejnení ostali v PS zjavne zaskočení a v podstate nikdy nedali adekvátne vysvetlenie. Keď sa k tomu prirátajú slabé vyjadrovacie schopnosti a príliš sebavedomé reči o tom, ako to „péeska“ zvalcuje a všetkým ukáže či infantilné videá, v ktorých „herec“ Truban akože vtipne rieši svoje poklesky, tak si fanúšikovia PS museli len neveriacky klopať na čelo. To všetko vytvorilo o Trubanovi veľmi nelichotivý obraz (čoho zrkadlom je aj nízky počet preferenčných hlasov) a každý, kto sa pokúsil predstaviť si ho ako premiéra, mohol len smutne pokrútiť hlavou na znak nesúhlasu.

3. Hra na Matoviča

Zablokovanie poslednej parlamentnej schôdze a pokus o jej znemožnenie bolo ďalším klincom do rakvy PS/Spolu. Keď necháme bokom otázku, či schôdza bola legitímna a pokus o jej blokovanie úplne demokratický, stále ostáva na očiach to zúfalstvo, akým si chcela PS/Spolu nahrabať lacné politické body. Veď Matovičovi sa to predsa tak ľahko podarilo! Lenže… Igor Matovič je vo svojich bláznivých akciách konzistentný. Ukazuje nám ich už dlhé roky a všetci vieme, čo od neho čakať.

4. S bubnom na zajace

Neuveriteľná ľahkosť a istota, s akou Pééskári hovorili o nových daniach, ktoré zavedú, aby potrestali zlých majiteľov starých áut či milovníkov junk foodu, mnohých racionálne rozmýšľajúcich ľudí vydesila. K tomu obdivné obkukávanie európskej minimálnej mzdy či iných socialistických výdobytkov, a už sa nám z toho krútila hlava.

5. Samoľúbosť

Samoľúbosť je naozaj mrzká vlastnosť. V podaní PS/Spolu sme si jej užili vskutku dosť. Svoje by o tom mohol rozprávať najmä Andrej Kiska. Neskutočná a nevídaná drzosť, s akou sa na jeho zakladajúci snem votrel Beblavý, aby členom Kiskovej strany názorne ukázal, akí sú nemožní, keď váhajú pristúpiť k ich paktu, nemala v krátkych dejinách Slovenskej republiky obdoby. A čo všetko si musel o sebe v straníckych novinách PS-ka prečítať, keď vstup do koalície definitívne odmietol? Lebo keď máte patent na rozum a jedinú pravdu, ľahko sa píše hoc aj proti najbližšiemu politickému spojencovi. A dupľom vtedy, keď neskáče a neskáče podľa toho, ako mu pískate. Lenže… kde by asi tak Kiska dnes bol, keby tejto kampani podľahol? Presne tam, kde je PS/Spolu.

Truban aj Beblavý ešte skôr, ako vedeli definitívny výsledok ich trápenia, vyhlásili, že to nevzdajú a idú ďalej. Uvidí sa, či sú schopní reflexie, alebo len budú hádzať vinu za svoj kolosálny neúspech na ramená iných.“

Zdroj: https://www.webnoviny.sk/taky-hanebny-pad-ako-ps-spolu-nepredviedol-ani-prochazka-toto-su-dovody-ich-skratu/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár