Držiteľ Nobelovej ceny upozorňuje na hrozbu hromadného očkovania

Profesor Luc Montagnier, nositeľ Nobelovej ceny za medicínu, v liste z 21. marca 2021 zverejnenom na webovej stránke Nakim.org podporil žiadosť o pozastavenie očkovania proti Covid-19 v Izraeli.

Celé znenie listu:

Týmto listom verejne podporujem petíciu za pozastavenie očkovania proti COVID-19, ktorú vám predložili páni Yativ a Seligmann.

Som Luc Montagnier, lekár, emeritný profesor na inštitúte Pasteur v Paríži, riaditeľ emeritného výskumu v CNRS a som držiteľ Nobelovej ceny za objav vírusu AIDS. Taktiež som odborníkom na virológiu a veľkú časť svojho výskumu venujem práve vírusom RNA, najmä encefalomyokarditíde, vírusu Rousovho sarkómu, vírusom HIV 1 a HIV 2. Pri očkovaní proti koronavírusu COVID-19, zodpovednému za globálnu pandémiu, bolo vynaložené značné úsilie. Konkrétne, štát Izrael doteraz organizoval masové očkovanie svojej populácie, kedy 49% z jej celkovej populácie dostalo dve dávky vakcíny Pfizer. Najskôr by som chcel zdôrazniť nebezpečenstvo tohto typu vakcín.

V konvenčných vakcínach sa genetická informácia prenášaná vírusovou DNA alebo RNA deaktivuje a vírusové proteíny sa používajú na indukciu protilátok proti vakcíne. V niektorých prípadoch vírus zostáva nažive, ale je oslabený postupnými pasážami in vitro. V prípade takzvaných mRNA vakcín sú tieto vakcíny vyrobené z aktívnej frakcie RNA vírusu, ktorá je injikovaná očkovanej osobe. Preto preniká do jej buniek, ktoré následne vyrábajú vakcínové proteíny z kódu injikovanej RNA. Okamžite vidíme, že tento posledný krok a hlavne jeho úspech veľmi závisí od fyziologického stavu príjemcu.

Rád by som zhrnul potenciálne nebezpečenstvo týchto vakcín v rámci politiky hromadného očkovania.

  1. Krátkodobé vedľajšie účinky: nejde o bežné lokálne reakcie zistené pri akomkoľvek očkovaní, ale závažné reakcie ohrozujú život príjemcu, ako je napríklad anafylaktický šok spojený so zložkou zmesi očkovacích látok, alebo závažné alergie či autoimunitné reakcie. Až po nedovyvinutie buniek.
  2. Nedostatok ochrany vakcínami:

-2.1 Nízka hladina prirodzene indukovaných protilátok môže konkurovať protilátkam indukovaným vakcínou.

-2.2 Produkcia protilátok vyvolaná očkovaním v populácii vysoko vystavenej vírusu povedie k selekcii variantov rezistentných na tieto protilátky. Tieto varianty môžu byť teda smrteľnejšie a nákazlivejšie. To je to, čo teraz máme k dispozícii. Veľké množstvo vírusových vakcín, ktoré sa pre vírus vždy zmenia na výhodu.

  1. Dlhodobé účinky: Na rozdiel od tvrdenia výrobcov vakcín proti messenger RNA (mRNA) existuje riziko integrácie vírusovej RNA do ľudského genómu. Každá z našich buniek skutočne má endogénne retrovírusy so schopnosťou reverzovať transkriptázovú RNA na DNA. Aj keď je to zriedkavá udalosť, nemožno vylúčiť jej prechod DNA zárodočných buniek a jej prenos na ďalšie generácie.

„Zoči-voči nepredvídateľnej budúcnosti je pri takýchto hrozbách lepšie zdržať sa hromadného očkovania.”

Profesor Luc Montagnier

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Le Pr Montagnier apporte son soutien à la plainte pour l’arrêt de la vaccination de masse en Israël, Francesoir, 31.3.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply