Europarlament chce prístup k súkromným e-mailom a komunikácii

Foto: developersalliance.org

Množstvo poslancov Európskeho parlamentu víta plány Európskej komisie, podľa ktorých by poskytovatelia e-mailov a chatov prehľadávali súkromné konverzácie a hlásili „nelegálny materiál“, hovorí jeden z europoslancov. Väčšina z nich podporuje myšlienku, aby bol internetový monitoring súkromia všadeprítomný, prípadné „nezrovnalosti“ hlásené polícii a Brusel s korporáciami vedel o všetkom. Toto sú európske hodnoty a demokracia?

Aktivisti hovoria, že návrh „bude znamenať privatizovaný hromadný dohľad a koniec digitálneho tajomstva korešpondencie. EÚ chce, aby všetky súkromné správy automaticky a bez rozdielu boli monitorované kvôli tzv. podozrivému obsahu“ pod zámienkou boja proti detskej pornografii.

„Na prehľadávanie vašich správ nie je (pri tomto návrhu) potrebný žiadny súdny príkaz, ani počiatočné podozrenie. Ak algoritmus klasifikuje obsah správy ako podozrivý, vaše súkromné a intímne fotografie si môžu pozrieť pracovníci a dodávatelia medzinárodných spoločností alebo policajné orgány“, píše sa v materiáli kampane. Patrick Breyer tvrdí, že „je známe, že algoritmy označujú úplne legálne napr. dovolenkové fotografie detí na pláži“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Majority of the European Parliament welcomes the Commission’s intention to oblige e-mail, messaging and chat providers to search all private messages for allegedly illegal material and report to the police (#chatcontrol) by 580:76:37.; autor: Patrick Breyer; Twitter, 13.3.2021

(2) “Das Leistungsschutzrecht ist nicht die beste Idee”; autor: Axel Voss, Friedhelm Greis Golem.de, 19.2.2018

(3) The EU wants access to private messages without the need for a court order; autor: Didi Ranković; Reclaim the Net, 16.3.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply