Európska mafia chce trestať Bielorusko, ale vôbec si nevšíma úplne rovnaký zločin Nemecka

Foto: BELTA

Európska politicko-mediálna mafia prerazila dno. Mieni uvaliť nové sankcie na Bielorusko kvôli „únosu“ lietadla leteckej spoločnosti Ryanair“, ale absolútne si nevšíma úplne rovnaký „únos“ lietadla rovnakej leteckej spoločnosti, ktorý v nedeľu „spáchalo“ Nemecko. Totálne falošný a zločinecký dvojitý meter „Západnej civilizácie“ platí. Lživosť a pokrytectvo európskych politikov a médií sa prejavilo v celej „kráse“.

Proti tomuto nehoráznemu konaniu protestuje Federácia odborov Bieloruska, ktorá sa mieni obrátiť na Medzinárodný súd OSN, aby poskytol právne hodnotenie konania Európskej únie. Oznámil to predseda Federácie odborov Bieloruska Michail Orda počas piatkového stretnutia s pracovným kolektívom domácej leteckej spoločnosti „Bealvia“, ktorú nespravodlivo a protizákonne trestá Brusel a vlády prakticky všetkých členských štátov EÚ.

„V rezolúciách OSN sa veľa krát prizvukovalo, že ani jeden štát nemá právo používať obmedzujúce donucovacie opatrenia, vrátane sankcií. Európska únia úplne ignoruje túto požiadavku a všetky rozhodnutia o uvalení sankcií argumentuje svojimi vnútornými dokumentmi. Kedy sa tieto dokumenty týkali iba členských štátov EÚ, bola by to iná otázka. Ale dotýkajú sa záujmov iných krajín, ktoré nie sú v EÚ. A preto v tomto prípade majú platiť normy medzinárodného práva. Preto sme sa obrátili na Medzinárodný súd OSN s tým, aby zhodnotil konanie EÚ po právnej stránke a oprávnenosť a zákonnosť použitia týchto dokumentov EÚ v danom prípade“, vysvetlil Michail Orda.

Podčiarkol, že skutočnosť, ako sa európske krajiny chovajú voči bieloruskej spoločnosti „Bealavia“ svedčí o tom, že úplne ignorujú medzinárodné právo. „Nekoná sa vyšetrovanie incidentu s lietadlom. Nie sú výsledky. Ale pritom už boli podniknuté opatrenia, aby zastavili prácu našej leteckej spoločnosti. To sa priamo dotýka života ľudí, ktorí nemajú nič spoločné s incidentom s lietadlom. Fakticky ich zbavujú práce, mzdy,“ podčiarkol Michail Orda. Podotkol, že spoločnosti „Belavia“ uštedrili škody vo výške niekoľkých stoviek tisíc dolárov. Prizvukoval, že zároveň prebieha odstránenie bieloruského konkurenta z európskeho trhu.

Medzinárodná asociácia vzdušnej dopravy (IATA) uznala, že Minsk má pravdu a označila direktívu Európskej agentúry pre leteckú bezpečnosť letov (EASA) o „bezpečnosti letov vo vzdušnom priestore Bieloruska“, fakticky blokádu Bieloruska, za politizáciu leteckej bezpečnosti. Príslušný oznam zverejnila na svojom portály a vyzvala, aby sa uskutočnilo nezávislé vyšetrovanie tohto prípadu. „Politika sa nikdy nemá miešať do bezpečnej prevádzky lietadiel a politici nemajú využívať leteckú bezpečnosť ako maskovanie pre dosiahnutie svojich politických alebo diplomatických cieľov“, citujú vo vyhlásení IATA slová jej generálneho riaditeľa Willieho Walsha.

Bieloruský prezident pozíciu Bruselu označil za „nepriateľské konanie Západu a pokus poškodiť Rusko tým, že odstráni konkurenta v osobe Bieloruska.“ „Musíme sa pozbierať a vydržať. Sami vidíte, že sa začal rozsiahly útok. Je to útok na Rusko, ale im sa nepodarí cez nás preskočiť. A na Ukrajinu sa tiež nepremeníme. Nemôžeme bojovať proti Rusku, proti ruským ľuďom. To sú naši ľudia. Preto na nás tak tvrdo útočí Európska únia“, vysvetlil Alexander Lukašenko počas stretnutia s zamestnancami podniku „Granit“. Za druhú príčinu útokov Bruselu na Bielorusko Lukašenko označil snahu o odstránenie silného konkurenta z celoeurópskeho trhu. Vyzval bieloruský ľud, aby sa zomkol a vydržal ťažké časy.

Bezpochyby, zdochýnajúci transatlantický kôň kope už z posledných síl. Je v agónii a preto si presne už ani neuvedomuje, čo a ako robí. Preto Washington a Brusel celému svetu otvorene ukázali svoje pokrytectvo a lživosť, keď mienia uvaliť tvrdé sankcie na Minsk za „únos“ lietadla a absolútne nereagujú na úplne, na vlások rovnakú skutočnosť, ku ktorej došlo v Berlíne. Toto je „západný objektívny meter“, toto je spravodlivosť podľa USA a EÚ, toto sú „hodnoty západnej civilizácie“ – zhnité, jedovaté, nebezpečné, podlé – vlastne, ako aj tá celá „západná civilizácia“ – bezočivá, zločinecká, škodná, politicko-mediálna, liberálna, protiruská a protislovanská mafia.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Лукашенко: действия Запада – это попытка дотянуться до России и убрать конкурента в лице Беларуси, BELTA, 4.6.2021
(2) ФПБ инициирует международную правовую экспертизу правомерности санкций Евросоюза, BELTA, 4.6.2021
(3) IATA призвала Европу отменить запрет на полеты над Беларусью, BELTA, 4.6.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár